Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Stævnevindere 2018

Stævnevindere FHF beach Handball Assens 26. - 27.05
         
Herre A 1. Aarup BK   Dame A 1. Højby SG
  2. Hårslev GF 2      2. Svendborg HK
         
U-18 Drenge A 1. HC Odense 2*   U-18 Pige A 1. HC Odense*
  2. HC odense 1     2. Næsby IF
         
U-18 Drenge B Ikke oprettet   U-18 Pige B 1. Næsby IF 1
        2. Næsby IF 2
         
U-16 Drenge A 1. DHG 1*   U-16 Pige A 1. HC Odense 1*
  2. DHG 2     2. HC Odense 3
         
U-16 Drenge B 1. Kerteminde HK      U-16 Pige B 1. IF Stjernen 2
  2. IF Stjernen      2. IF Stjernen 1
         
U-14 Drenge A 1. IF Stjernen 1(Afb til FM)   U-14 Pige A** 1. DHG 2*
  2. DHG Odense*     2. DHG 1
  3. IF Stjernern 2      
         
U-14 Drenge B** 1. Team Sydfyn Elite           U-14 Pige B** 1. STIF Salbrovad
         
         
U-12 Drenge A** 1. Næsby GIF   U-12 Pige A 1. DHG 1
        2. Svendborg HK
        3. IF Stjernen 1
         
U-12 Drenge B** 1. Tommerup HK   U-12 Pige B** 1. Nyborg GIF 2
         
U-10 Drenge A 1. Kerteminde HK   U-10 Pige A 1. DHG 3
  2. Tved GI     2. DHG 1
  3. Tommerup HK 1      
         
* Holdet er kvalificeret til FM

** Stævnet blev afbrudt søndag kl. 17.10. Ikke afgjorte rækker er blevet behandlet af turnerings og Beach udvalget jf. propositionerne.
Beach udvalget har fordelt rækkevinder titlen ud fra foreliggende resultater og/eller lodtrækning.

 

Stævnevindere FHF's Beach Handball Nyborg 02. - 03. Juni 2018
Herrer A 1 Aarup BK Dame A 1 TPI Odense
  2 DHG Odense   2 DHG 4
  3 IF Stjernen   3 TPI Oldies
  4 BR 66   4 TPI Odense
           
Herrer B 1 Nyborg GIF Dame B 1 DHG Odense
  2 TPI Odense   2 IF Stjernen
  3 BR 66    3 Rolfsted IF
  4 Sanderum Håndbold 02      
           
U18 Drenge A 1 GOG 1* U18 Pige A 1 Næsby IF 1*
  2 Oure IE HK*   2 HC Odense
  3 HC Odense 2   3 Næsby IF 2*
  4 SUS Håndbold   4 TPI Odense 1
           
U-18 Drenge B   Ikke oprettet U-18 Pige B 1 Næsby IF
        2 Tved GI
        3 Svendborg HK
        4 Højfyn Håndbold
           
U-16 Drenge A 1 DHG Odense 1 U-16 Pige A 1 HC Odense 2*
  2 IF Stjernen*   2 Svendborg HK
  3 DHG Odense 2   3 HC Odense 1
  4 GOG      
           
U-16 Drenge B 1 DHG Odense U-16 Pige B 1 IF Stjernen
  2 GOG   2 Næsby IF 1
  3 BR 66       
           
U-14 Drenge A 1 BR 66* U-14 Pige A 1 DHG Odense 2*
  2 DHG Odense   2 SUS Håndbold
  3 IF Stjernen 1   3 DHG Odense 3
  4 TPI Odense*      
           
U-14 Drenge B 1 TPI Odense U-14 Pige B 1 IF Stjernen
  2 Næsby IF    2 Svendborg HK
           
U-12 Drenge A 1 Næsby IF U-12 Pige A 1 DHG Odense 1
  2 GOG   2 Svendborg HK
  3 Nyborg GIF   3 DHG Odense 2
  4 Kerteminde HK   4 IF Stjernen 1
           
U-12 Drenge B 1 Opdateres  U-12 Pige B 1 Nyborg GIF 4
  2 senere   2 Nyborg GIF 2
  3        
  4        
           
U-10 Drenge A 1 Kerteminde HK U-10 Pige A 1 GOG
        2 DHG Odense
        3 IF Stjernen
        4 TPI Odense
           
U-10 Drenge B   Ikke spillet U-10 Pige B 1 Tåsinge HK
        2 Allesø GF
* Holdet er kvalificeret til FM  - Opdateret 07.06. kl. 09. (Tager forbehold for ændringer såfremt 
klubberne ikke har meddelt at holdet ikke kan kvalificere sig)

 

Stævnevindere Beach Handball Kerteminde 09. - 10. Juni 2018
         
U-18 Drenge A 1. HC Odense Ungdom 1   U-18 Pige A 1. Næsby IF 1
  2. SUS Nyborg     2. HC Odense Ungdom
  3. Oure IE HK      
         
U-18 Drenge B 1. Sanderum Håndbold 02   U-18 Pige B 1. Næsby IF
  2. Tåsinge HK     2. BR 66 Langeskov
         
U-16 Dreng A 1. IF Stjernen   U-16 Pige A 1. HC Odense Ungdom 1
  2. GOG II     2. HC Odense Ungdom 3
        3. HC Odense Ungdom 2
         
U-16 Drenge B 1. GOG   U-16 Pige B 1. IF Stjernen 1
  2. BR 66 Langeskov     2. SUS Nyborg 2
         
U-14 Drenge A 1. BR 66 Langeskov   U-14 Pige A 1. SUS Nyborg
  2. TPI Odense     2. Svendborg HK 2
         
U-14 Drenge B 1. BR 66 Langeskov 2   U-14 Pige B 1. Næsby IF 2
  2. BR 66 Langeskov 1     2. Næsby IF 2
  3. TPI Odense 2      
         
U-12 Drenge A                  1. Næsby IF   U-12 Pige A 1. DHG Odense 1
  2. Kerteminde HK     2. Svendborg HK 1
         
U-12 Drenge B 1. Næsby IF   U-12 Pige B 1. Nyborg GIF
  2. Kerteminde HK     2. Risøhøj
  3. Nyborg GIF      
         
U-10 Drenge A 1. Tved GI   U-10 Pige A 1. TPI-Odense
  2. Kerteminde HK     2. DHG Odense 3
         
U-10 Drenge B 1. Allesø GF   U-10 Pige B Ikke oprettet
  2. DHG Odense     Overflyttet til A.

Vælg forbund

Luk