Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Niveaustævner

Niveaustævner 2017:

I propositionerne til U-16 og U-18 2. division og A-rækken er det meddelt at kampene afvikles med to dommere, det er desværre en fejl, kampene afvikles med en dommer, dog undtaget U-18 drenge 2. division som afvikles med to dommere.

  Seedningerne til 1. division niveaustævner kan ses under U-18, U-16 og U-14. 

 Op/nedrykning af spillere:  

 Det er muligt at rykke op/ned på spillere til Niveaustævnerne uden hensynstagen til de normale op/nedrykningsbestemmelser.

 Dog er det ikke muligt at spille på to hold samme dag.

 Dispensation til 2. division, A, B- og C-rækkerne:

 Der skal ikke søges dispensationer til 2. division, A, B og C-rækkerne, men der må max. benyttes 2 spillere som er et år for gammel.

U-19 spillere:

Det er muligt at bruge U-19 spillere i 2. division og nedefter for U-18 rækkerne.

Seedninger:

U-18 drenge 1. division seedninger:    
Niveaustævne den 17. september 2017 GOG Håndbold 1
Niveaustævne den 2. september 2017 SUS Nyborg 2
Niveaustævne den 17. september 2017 SUS Nyborg 2
Niveaustævne den 17. september 2017 Team Sydhavsøerne 3
Niveaustævne den 2. september 2017 Roskilde Håndbold 4
Niveaustævne den 2. september 2017 FIF 5
Niveaustævne den 2. september 2017 Furesø Håndbold 6
Niveaustævne den 17. september 2017 Furesø Håndbold 6
Niveaustævne den 2. september 2017 HUK-Øresund 7
Niveaustævne den 2. september 2017 Gudme Håndboldklub 8
Niveaustævne den 2. september 2017 Oure I.E. HK 9
Niveaustævne den 2. september 2017 TMS, Ringsted ungdom 10
Niveaustævne den 2. september 2017 Rødovre HK 11
Niveaustævne den 17. september 2017 Rødovre HK 11
Niveaustævne den 17. september 2017 Ajax København 12
Niveaustævne den 2. september 2017 HØJ 13
Niveaustævne den 17. september 2017 HØJ 13
Niveaustævne den 17. september 2017 HC Odense Ungdom 14
Niveaustævne den 2. september 2017 Rudersdal Håndbold 15
Niveaustævne den 2. september 2017 VSH 16
Niveaustævne den 17. september 2017 Hillerød Håndbold Klub 17
Niveaustævne den 2. september 2017 Østfyns HK 18
Niveaustævne den 17. september 2017 Østfyns HK 18
Niveaustævne den 17. september 2017 HIK/KFUM 19
Niveaustævne den 17. september 2017 Helsingør Håndbold 20
Niveaustævne den 2. september 2017 AG Håndbold 21
Niveaustævne den 2. september 2017 Svend Gønge IF 22
U-18 piger 1. divisions seedninger    
Niveaustævne den 17. september 2017 HIK/KFUM 1
Niveaustævne den 17. september 2017 FIF 2
Niveaustævne den 2. september 2017 Ajax København 3
Niveaustævne den 2. september 2017 Gudme Oure GOG Sydfyn 4
Niveaustævne den 17. september 2017 HC Odense Ungdom 5
Niveaustævne den 2. september 2017 Rødovre HK 6
Niveaustævne den 17. september 2017 Rødovre HK 6
Niveaustævne den 2. september 2017 Roskilde Håndbold 7
Niveaustævne den 2. september 2017 Rudersdal Håndbold 8
Niveaustævne den 17. september 2017 Rudersdal Håndbold 8
Niveaustævne den 17. september 2017 Nykøbing F. Håndboldklub 9
Niveaustævne den 2. september 2017 Amager Håndbold 10
Niveaustævne den 2. september 2017 Furesø Håndbold 11
Niveaustævne den 2. september 2017 Svendborg Håndboldklub 12
Niveaustævne den 2. september 2017 TPI-Odense 13
Niveaustævne den 17. september 2017 TPI-Odense 13
Niveaustævne den 2. september 2017 Hvidovre IF 14
Niveaustævne den 17. september 2017 HØJ 15
Niveaustævne den 17. september 2017 AB 16
Niveaustævne den 2. september 2017 Hillerød Håndbold Klub 17
Niveaustævne den 2. september 2017 Helsingør Håndbold 18
Niveaustævne den 2. september 2017 Slagelse Håndboldklub 19
Niveaustævne den 17. september 2017 Højfyn Håndbold HF 20
Niveaustævne den 2. september 2017 AG Håndbold 21
Niveaustævne den 17. september 2017 TMS, Ringsted ungdom 22
Niveaustævne den 2. september 2017 Team Stenhus/HK Isefjord-Holbæk 23
Niveaustævne den 17. september 2017 Team Stenhus/HK Isefjord-Holbæk 23
U-16 drenge 1. division seedninger:    
Niveaustævne den 3. september 2017 TIK - Taastrup 1
Niveaustævne den 16. september 2017 TIK - Taastrup 1
Niveaustævne den 3. september 2017 FIF 2
Niveaustævne den 16. september 2017 HØJ 3
Niveaustævne den 3. september 2017 HIK/KFUM 4
Niveaustævne den 3. september 2017 Team Sydhavsøerne 5
Niveaustævne den 16. september 2017 Team Sydhavsøerne 5
Niveaustævne den 3. september 2017 TMS, Ringsted ungdom 6
Niveaustævne den 16. september 2017 TMS, Ringsted ungdom 6
Niveaustævne den 16. september 2017 Ajax København 7
Niveaustævne den 3. september 2017 Herlev/Hjorten Håndbold 8
Niveaustævne den 16. september 2017 Herlev/Hjorten Håndbold 8
Niveaustævne den 3. september 2017 Rudersdal Håndbold 9
Niveaustævne den 16. september 2017 Rudersdal Håndbold 9
Niveaustævne den 3. september 2017 HUK-Øresund 10
Niveaustævne den 3. september 2017 Furesø Håndbold 11
Niveaustævne den 16. september 2017 Furesø Håndbold 11
Niveaustævne den 3. september 2017 Hillerød Håndbold Klub 12
Niveaustævne den 16. september 2017 Hillerød Håndbold Klub 12
Niveaustævne den 16. september 2017 Køge Håndbold 13
Niveaustævne den 3. september 2017 Helsingør Håndbold 14
Niveaustævne den 16. september 2017 Helsingør Håndbold 14
Niveaustævne den 3. september 2017 Gunslevholm Idrætsefterskole 15
Niveaustævne den 16. september 2017 Nykøbing F. Håndboldklub 16
Niveaustævne den 3. september 2017 Raklev G&I 17
Niveaustævne den 3. september 2017 Freja/Rødovre 18
Niveaustævne den 16. september 2017 Freja/Rødovre 18
Niveaustævne den 3. september 2017 Lyngby HK 19
U-16 pige 1. division seedninger:    
Niveaustævn den 3. september 2017 FIF 1
Niveaustævn den 3. september 2017 BK Ydun 2
Niveaustævne den 16. september 2017 BK Ydun 2
Niveaustævn den 3. september 2017 HIK/KFUM 3
Niveaustævne den 16. september 2017 Rødovre HK 4
Niveaustævn den 3. september 2017 Hillerød Håndbold Klub 5
Niveaustævn den 3. september 2017 Roskilde Håndbold 6
Niveaustævn den 3. september 2017 Helsingør Håndbold 7
Niveaustævn den 3. september 2017 Amager Håndbold 8
Niveaustævne den 16. september 2017 Amager Håndbold 8
Niveaustævn den 3. september 2017 Køge Håndbold 9
Niveaustævne den 16. september 2017 Køge Håndbold 9
Niveaustævn den 3. september 2017 Greve Håndbold 10
Niveaustævne den 16. september 2017 Greve Håndbold 10
Niveaustævn den 3. september 2017 Gunslevholm Idrætsefterskole 11
Niveaustævn den 3. september 2017 Ajax København 12
Niveaustævne den 16. september 2017 VSH 13
Niveaustævne den 16. september 2017 Furesø Håndbold 14
Niveaustævn den 3. september 2017 Brøndby HK 15
Niveaustævn den 3. september 2017 TIK - Taastrup 16
Niveaustævn den 3. september 2017 Hareskov Håndbold 17
Niveaustævn den 3. september 2017 HUK-Øresund 18
Niveaustævne den 16. september 2017 HUK-Øresund 18
Niveaustævne den 16. september 2017 Lyngby HK 19
U-14 drenge 1. division seedninger:    
Niveaustævne den 2. september 2017 FIF 1
Niveaustævne den 2. september 2017 HØJ 2
Niveaustævne den 2. september 2017 Håndboldklubben Maribo/Hunseby 3
Niveaustævne den 17. september 2017 TMS, Ringsted ungdom 4
Niveaustævne den 17. september 2017 AG Håndbold 5
Niveaustævne den 2. september 2017 Amager Håndbold 6
Niveaustævne den 2. september 2017 Køge Håndbold 7
Niveaustævne den 2. september 2017 Furesø Håndbold 8
Niveaustævne den 17. september 2017 Furesø Håndbold 8
Niveaustævne den 17. september 2017 HIK 9
Niveaustævne den 17. september 2017 Ajax København 10
Niveaustævne den 2. september 2017 Team Helsinge Håndbold 11
Niveaustævne den 2. september 2017 Rudersdal Håndbold 12
Niveaustævne den 2. september 2017 HUK-Øresund 13
Niveaustævne den 2. september 2017 Hillerød Håndbold Klub 14
Niveaustævne den 17. september 2017 Rødovre HK 15
Niveaustævne den 2. september 2017 Roskilde Håndbold 16
Niveaustævne den 2. september 2017 Fjordbyerne 17
Niveaustævne den 2. september 2017 KFUM/GVH 18
Niveaustævne den 2. september 2017 Helsingør Håndbold 19
Niveaustævne den 17. september 2017 Helsingør Håndbold 19
U-14 pige 1. division seedninger:    
Niveaustævne den 2. september 2017 Ajax København 1
Niveaustævne den 2. september 2017 Køge Håndbold 2
Niveaustævne den 2. september 2017 FIF 3
Niveaustævne den 2. september 2017 Rødovre HK 4
Niveaustævne den 17. september 2017 Rødovre HK 4
Niveaustævne den 2. september 2017 Roskilde Håndbold 5
Niveaustævne den 17. september 2017 Fjordbyerne 6
Niveaustævne den 2. september 2017 Furesø Håndbold 7
Niveaustævne den 17. september 2017 Furesø Håndbold 7
Niveaustævne den 17. september 2017 VSH 8
Niveaustævne den 2. september 2017 HIK 9
Niveaustævne den 17. september 2017 HIK 9
Niveaustævne den 2. september 2017 Greve Håndbold 10
Niveaustævne den 17. september 2017 Greve Håndbold 10
Niveaustævne den 17. september 2017 Ledøje-Smørum HK 11
Niveaustævne den 17. september 2017 Hillerød Håndbold Klub 12
Niveaustævne den 17. september 2017 TMS, Ringsted ungdom 13
Niveaustævne den 2. september 2017 HØJ 14
Niveaustævne den 17. september 2017 HØJ 14
Niveaustævne den 17. september 2017 AB 15
Niveaustævne den 17. september 2017 HVI Himmelev 16
Niveaustævne den 2. september 2017 Rudersdal Håndbold 17
Niveaustævne den 2. september 2017 Helsingør Håndbold 18
Niveaustævne den 17. september 2017 Helsingør Håndbold 18
Niveaustævne den 2. september 2017 Håndboldklubben Maribo/Hunseby 19
Niveaustævne den 2. september 2017 HUK-Øresund 20
Niveaustævne den 17. september 2017 Lyngby HK 21
Niveaustævne den 17. september 2017 Næstved/Herlufsholm 22
Niveaustævne den 2. september 2017 Nykøbing F. Håndboldklub 23
Niveaustævne den 2. september 2017 Slagelse Håndboldklub 24
Niveaustævne den 2. september 2017 Jersie HK 25

Vælg forbund

Luk