Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Puljeinddeling til sæsonen 2017-18 for U-14, U-16, U-18

U-18 drenge 1. division:

Pulje 1 GOG Håndbold
Pulje 1 SUS Nyborg
Pulje 1 Team Sydhavsøerne
Pulje 1 Roskilde Håndbold
Pulje 1 FIF
Pulje 2 Gudme Håndboldklub
Pulje 2 Oure I.E. HK
Pulje 2 TMS, Ringsted ungdom
Pulje 2 Furesø Håndbold
Pulje 2 Ajax København
Pulje 3 HC Odense Ungdom
Pulje 3 HUK-Øresund
Pulje 3 VSH
Pulje 3 HØJ
Pulje 3 Rødovre HK

 

U-18 drenge 2. division:

Pulje 1 Lyngby HK
Pulje 1 Ajax København 2
Pulje 1 HIK/KFUM
Pulje 1 Rødovre HK 2
Pulje 1 Team Bornholm
Pulje 2 AB
Pulje 2 Borsholm-S IF
Pulje 2 Hillerød Håndbold Klub
Pulje 2 Fjordbyerne
Pulje 2 HØJ 2
Pulje 3 AG Håndbold
Pulje 3 Rudersdal Håndbold
Pulje 3 Hillerød Håndbold Klub 2
Pulje 3 Jersie HK
Pulje 3 Tune IF
Pulje 3 Furesø Håndbold 2
Pulje 4 Dianalund/Tersløse
Pulje 4 Køge Håndbold
Pulje 4 HK Lammefjorden
Pulje 4 Roskilde Håndbold 2
Pulje 4 Slagelse Håndboldklub
Pulje 5 Team Faxe/Dalby
Pulje 5 Møns Håndboldklub
Pulje 5 Næstved/Herlufsholm
Pulje 5 Svend Gønge IF
Pulje 5 Sydsjællands HK
Pulje 5 TMS, Ringsted ungdom 2

 

U-18 piger 1. division:

Pulje 1 HC Odense Ungdom
Pulje 1 Gudme Oure GOG Sydfyn
Pulje 1 Ajax København
Pulje 1 FIF
Pulje 1 HIK/KFUM
Pulje 2 Rudersdal Håndbold
Pulje 2 Roskilde Håndbold
Pulje 2 Furesø Håndbold
Pulje 2 Amager Håndbold
Pulje 2 Rødovre HK
Pulje 3 Svendborg Håndboldklub
Pulje 3 Nykøbing F. Håndboldklub
Pulje 3 Helsingør Håndbold
Pulje 3 Slagelse Håndboldklub
Pulje 3 Hvidovre IF

 

U-18 pige 2. division:

Pulje 1 AG Håndbold
Pulje 1 Herlev/Hjorten Håndbold
Pulje 1 Lynge-Broby IF
Pulje 1 FIF 2
Pulje 1 Team Bornholm
Pulje 2 Espergærde IF
Pulje 2 FHH 90
Pulje 2 Team Helsinge Håndbold
Pulje 2 HVI Himmelev
Pulje 2 Team Stenhus/HK Isefjord-Holbæk
Pulje 2 Tune IF
Pulje 3 Greve Håndbold
Pulje 3 Team Stenhus/HK Isefjord-Holbæk 2
Pulje 3 TMS, Ringsted ungdom
Pulje 3 VSH
Pulje 3 HØJ
Pulje 3 Amager Håndbold 3
Pulje 4 AB
Pulje 4 Hillerød Håndbold Klub
Pulje 4 HUK-Øresund
Pulje 4 Lyngby HK
Pulje 4 HØJ 2
Pulje 4 Team København (HK 94)

 

U-16 drenge 1. division:

Pulje 1 Team Sydhavsøerne
Pulje 1 Herlev/Hjorten Håndbold
Pulje 1 HUK-Øresund
Pulje 1 TMS, Ringsted ungdom
Pulje 1 TIK - Taastrup
Pulje 1 HIK/KFUM
Pulje 2 Gunslevholm Idrætsefterskole
Pulje 2 Helsingør Håndbold
Pulje 2 Raklev G&I
Pulje 2 Furesø Håndbold
Pulje 2 HØJ
Pulje 2 FIF
Pulje 3 HC Odense Ungdom
Pulje 3 GOG Håndbold
Pulje 3 Oure Elite Håndbold
Pulje 3 Oure I.E. HK
Pulje 3 Strib Idrætsefterskole

 

U-16 drenge 2. division:

Pulje 1 IF Frem, Bjæverskov
Pulje 1 Tune/FHH 90
Pulje 1 Løve-Høng Håndbold
Pulje 1 Slagelse Håndboldklub
Pulje 1 TMS, Ringsted ungdom 2
Pulje 1 Freja / Rødovre
Pulje 2 Gunslevholm Idrætsefterskole 2
Pulje 2 Halstedhus IF
Pulje 2 Nykøbing F. Håndboldklub
Pulje 2 Køge Håndbold
Pulje 2 Næstved/Herlufsholm
Pulje 2 Team Faxe Håndbold
Pulje 3 Hillerød Håndbold Klub 2
Pulje 3 Lyngby HK
Pulje 3 VSH
Pulje 3 Ajax København
Pulje 3 Hvidovre IF
Pulje 3 HIK/KFUM 2
Pulje 3 BK Ydun 2
Pulje 4 Fredensborg HK 78
Pulje 4 Team Helsinge Håndbold
Pulje 4 Hillerød Håndbold Klub
Pulje 4 Team Arresø
Pulje 4 HØJ 2
Pulje 4 HIK/KFUM 3
Pulje 5 AG Håndbold
Pulje 5 Rudersdal Håndbold
Pulje 5 Greve Håndbold
Pulje 5 HVI Himmelev
Pulje 5 Vallensbæk IF
Pulje 5 FIF 2

 

U-16 pige 1. division:

Pulje 1 Hillerød Håndbold Klub
Pulje 1 Køge Håndbold
Pulje 1 Ajax København
Pulje 1 FIF
Pulje 1 HIK/KFUM
Pulje 1 Rødovre HK
Pulje 2 Gunslevholm Idrætsefterskole
Pulje 2 Helsingør Håndbold
Pulje 2 Roskilde Håndbold
Pulje 2 Furesø Håndbold
Pulje 2 Amager Håndbold
Pulje 2 BK Ydun
Pulje 3 HC Odense Ungdom
Pulje 3 GOG Håndbold
Pulje 3 Hjemly IE Hillerslev
Pulje 3 Næsby IF
Pulje 3 Oure I.E. HK

 

U-16 pige 2. division:

   
Pulje 1 HMH Maribo
Pulje 1 DTH/Slagelse
Pulje 1 Greve Håndbold
Pulje 1 Hashøj IF
Pulje 1 Tune/FHH 90
Pulje 2 Ballerup HC
Pulje 2 Herlev/Hjorten Håndbold
Pulje 2 TIK - Taastrup
Pulje 2 Ajax København 2
Pulje 2 FIF 2
Pulje 2 Amager Håndbold 2
Pulje 3 Team Helsinge Håndbold
Pulje 3 Lyngby HK
Pulje 3 Fjordbyerne
Pulje 3 VSH
Pulje 3 HIK/KFUM 2
Pulje 3 Rødovre HK 2
Pulje 4 Brøndby HK
Pulje 4 Holbæk HK
Pulje 4 Næstved/Herlufsholm
Pulje 4 TMS, Ringsted ungdom 2
Pulje 4 Hvidovre IF
Pulje 5 Rudersdal Håndbold
Pulje 5 Hareskov Håndbold
Pulje 5 Hornbæk IF
Pulje 5 HUK-Øresund
Pulje 5 Team Arresø
Pulje 5 LS-HØJ

 

U-14 drenge 1. division:

Pulje 1 Rudersdal Håndbold
Pulje 1 Helsingør Håndbold
Pulje 1 Roskilde Håndbold
Pulje 1 Ajax København
Pulje 1 FIF
Pulje 1 Amager Håndbold
Pulje 2 AG Håndbold
Pulje 2 Team Helsinge Håndbold
Pulje 2 HUK-Øresund
Pulje 2 Furesø Håndbold
Pulje 2 HØJ
Pulje 2 Rødovre HK
Pulje 3 Håndboldklubben Maribo/Hunseby
Pulje 3 Hillerød Håndbold Klub
Pulje 3 Køge Håndbold
Pulje 3 TMS, Ringsted ungdom
Pulje 3 HIK
Pulje 3 KFUM/GVH

 

U-14 drenge 2. division:

Pulje 1 AB
Pulje 1 Herlev/Hjorten Håndbold
Pulje 1 Vallensbæk IF
Pulje 1 Amager Håndbold 2
Pulje 1 BK Ydun
Pulje 1 Team Bornholm
Pulje 2 Rudersdal Håndbold 2
Pulje 2 Team Helsinge Håndbold 2
Pulje 2 Helsingør Håndbold 2
Pulje 2 Fjordbyerne
Pulje 2 VSH
Pulje 2 Team København (HK 94)
Pulje 3 Sakskøbing/Slemminge Håndboldklub
Pulje 3 Håndboldklubben Maribo/Hunseby
Pulje 3 Dalby G&IF
Pulje 3 Korsør/Tårnborg HK
Pulje 3 Slagelse Håndboldklub 2
Pulje 3 TMS, Ringsted ungdom 2
Pulje 4 AG Håndbold 2
Pulje 4 HVI Himmelev
Pulje 4 Køge Håndbold 2
Pulje 4 Løve-Høng Håndbold
Pulje 4 Roskilde Håndbold 2
Pulje 4 FIF 2

 

U-14 pige 1. division:

Pulje 1 Helsingør Håndbold
Pulje 1 Ledøje-Smørum HK
Pulje 1 Lyngby HK
Pulje 1 Furesø Håndbold
Pulje 1 Ajax København
Pulje 2 Rudersdal Håndbold
Pulje 2 HVI Himmelev
Pulje 2 TMS, Ringsted ungdom
Pulje 2 FIF
Pulje 2 HIK
Pulje 3 Greve Håndbold
Pulje 3 Hillerød Håndbold Klub
Pulje 3 Fjordbyerne
Pulje 3 VSH
Pulje 3 Rødovre HK
Pulje 4 HMH Maribo/Hunseby
Pulje 4 AB
Pulje 4 Køge Håndbold
Pulje 4 Roskilde Håndbold
Pulje 4 HØJ
Pulje 4 Amager Håndbold

 

U-14 pige 2. division:

pulje 1  Nykøbing F
Pulje 1 Sakskøbing/Slemminge Håndboldklub
Pulje 1 Dalby G&IF
Pulje 1 Greve Håndbold 2
Pulje 1 Næstved/Herlufsholm
Pulje 2 Rudersdal Håndbold 2
Pulje 2 Fredensborg HK 78
Pulje 2 HUK-Øresund
Pulje 2 VSH 2
Pulje 2 HIK 2
Pulje 3 IF Frem, Bjæverskov
Pulje 3 Holbæk HK
Pulje 3 Jersie HK
Pulje 3 Roskilde Håndbold 2
Pulje 3 Slagelse Håndboldklub
Pulje 4 Brøndby HK
Pulje 4 Herlev/Hjorten Håndbold
Pulje 4 FIF 2
Pulje 4 Hvidovre IF
Pulje 4 Amager Håndbold 2
Pulje 4 Rødovre HK 2
Pulje 5 AG Håndbold
Pulje 5 Team Helsinge Håndbold
Pulje 5 Roskilde Håndbold 3
Pulje 5 Fjordbyerne 2
Pulje 5 Furesø Håndbold 2
Pulje 6 Køge Håndbold 2
Pulje 6 Ajax København 2
Pulje 6 VHC/Vidar
Pulje 6 BK Ydun
Pulje 6 Team Bornholm

Vælg forbund

Luk