Aktiviteter
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Piger

Årgang 2003


Følgende spillere indkaldes til Medielejr d. 12. -13. maj på Idrætshøjskolen i Århus.

Navn Klub
Camilla Lundgaard Petersen AGF
Carla Fie Churchill Bang AGF
Mia Boi Pedersen Brabrand IF
Josefine Jensen Fjends HK
Julie Dalum Bech Hammel GF
Laura Brun Jensen Hammel GF
Maj Lauridsen Hammel GF
Josefine Frederiksen HEI
Nikoline Sax HEI
Filippa Lindberg Hornbæk SF
Josephine Kryger Foged Hornbæk SF
Klara Hasager Hornbæk SF
Emma Gadgaard Kristensen Randers Freja
Marie Randrup Randers Freja
Frederikke Flyvbjerg SIK
Anneli Manø Bønding Winther Skanderborg H.
Julie Kragh TFH
Nanna Hald TFH
Ida Margrethe Hoberg Rasmussen Viborg HK
Liva Marie Strøm Viborg HK
Signe Vetter Laursen Viborg HK
Andrea Buchhave Sørensen VRI
Anne Sofie Ottosen Møller VRI
Caroline Daugaard Andersen VRI
Frederikke Holmbo Hoffmann VRI
Mathilde Ellebæk Haue VRI

 

Praktisk information

Mødetid: lørdag d. 12. maj kl. 12.00 (indkvartering efterfulgt af omklædning). Spis godt med frokost hjemmefra! 

Sluttid: søndag d. 13. maj kl. 12.30 (sørg evt. for at afhentning medbringer frokost!). 

Bespisning: aftensmad lørdag, natmad lørdag, morgenmad søndag. Der er endvidere små godbider undervejs. 


Medbring:

Soveting (luftmadras/madras, dyne/sovepose, pude), sandaler,
rigeligt med træningstøj (OBS trænings t-shirts skal være HVIDE), håndboldsko,
bold, drikkedunk med navn og andet I plejer at have med på håndboldtur. 

 

Kontakt: Allan Schmidt (tlf. 26514574) skal kontaktes telefonisk (ikke mail/sms) vedr. spørgsmål eller andet i forbindelse med medielejren.

 

 

 

Retur til toppen

Årgang 2004

 

Kredstrænerne har fået navnene på de spillere der er indkaldt til samling i april 2018. 

 

Tid og sted 

fredag d. 20. april
Sted -  Sabro hallen 

Tid - 18.00-20.15 

Medbring

Bold
Drikkedunk med navn 
Hvid T-shirt

 

Følgende piger er udtaget til denne samling:

 

Navn Klub
Emilie Tang AGF
Emma Hemmeløff AGF
Freja Væver AGF
Jasmin Heidemann Liljegren AGF
Mariama Pontoppidan AGF
Astrid Kjeldbjerg Brabrand IF
Lukka Arge Brabrand IF
Ida Melin Hammel GF
Ida Nøhr Søndergaard Hammel GF
Sofie Danielsen Hammel GF
Sofie Laursen Hammel GF
Sofie Soo Hammel GF
Thea Bøgholm Hammel GF
Theodora Henriksen Hammel GF
Emma Møller Jansen HEI
Freja Møller Steffensen HEI
Gry Hagner HEI
Josefine Glerup Hansen HEI
Ida-Marie Karlsen Hørning Håndbold
Sophia Essolhi Hørning Håndbold
Emilie Marie Katholm Odder Håndbold
Cecilie Husum Jørgensen Skanderborg H.
Emilie Hansen Skanderborg H.
Freja Gandrup Ernst Stavtrup/Viby
Kathrine Lynge Hansen Stavtrup/Viby
Emily Aaen TFH
Julie Rasmussen TFH
Katja Krak TFH
Natasha Schibler TFH
Filippa Hog Laursen TRIF, Rønde
Olivia Juul Nisted TRIF, Rønde
Alberte Hovgaard Hansen VRI
Annika Solberg Dalsager VRI

 

Retur til toppen

Vælg forbund

Luk