Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Børnestævner

 

Hermed en samlet oversigt over de planlagte børnestævner den kommende sæson. 


Se nærmere detaljer under de tre faneblade:
U-6 & U-8 stævner,
U-10 stævner og 
U-12 stævner 

 

PLANLAGTE MINISTÆVNER I 2017/2018:    
     
Lørdag d. 28. oktober 2017  Skæringhallen 09:00 - 18:00
Lørdag d. 11. november 2017    Søften Idræstcenter  09:00 - 18:00
Lørdag d. 25. november 2017    Rønde Idrætscenter 09:00 - 18:00
Lørdag d. 25. november 2017    Skæringhallen 10:00 - 18:00
Lørdag d. 09. december 2017  Spektrum Odder 09:00 - 18:00
Lørdag d. 20. januar 2018   Hørning Hallerne  09:00 - 18:00
Lørdag d. 03. februar 2018   Midtpunkt Skødstrup  09:00 - 18:00
Lørdag d. 24. februar 2018    Stavtruphallen  08:00 - 18:00
Lørdag d. 24. februar 2018  Hasselagerhallen 12:00 - 18:00
Lørdag d. 10. marts 2018    Stjærhallen 09:00 - 18:00
Lørdag d. 07. april 2018   Hammel Idrætscenter 09:00 - 18:00 
   (Medalje stævne)   
     
PLANLAGTE U-10 BEGYNDERSTÆVNER I 2017/2018:    
     
Lørdag d. 28. oktober 2017  Stjærhallen 09:00 - 18:00
Lørdag d. 11. november 2017    HEI-hallen  10:00 - 18:00
Lørdag d. 25. november 2017    Viby hal 2  11:00 - 18:00
Lørdag d. 09. december 2017   Spektrum Odder  09:00 - 18:00
Lørdag d. 20. januar 2018   Houhallen  09:00 - 18:00
Lørdag d. 03. februar 2018   Hammel Idrætscenter  09:00 - 17:00
Lørdag d. 24. februar 2018    Hammel Idræstcenter  09:00 - 17:00
Lørdag d. 10. marts 2018    Viby hal 2  11:00 - 18:00
Lørdag d. 07. april 2018   Skæring hallen 09:00 - 18:00 
  (Medaljestævne)   
     
 PLANLAGTE U-12 BEGYNDERSTÆVNER I 2017/2018:    
 Lørdag d. 28. oktober 2017  Stjærhallen  09:00 - 18:00
 Lørdag d. 11. november 2017    HEI-hallen   10:00 - 18:00
 Lørdag d. 25. november 2017    Viby hal 2  11:00 - 18:00
 Lørdag d. 09. december 2017   Spektrum Odder   09:00 - 18:00
 Lørdag d. 20. januar 2018   Houhallen  09:00 - 18:00
 Lørdag d. 03. februar 2018   Hammel Idrætscenter   09:00 - 17:00
 Lørdag d. 24. februar 2018    Hammel Idræstcenter   09:00 - 17:00
 Lørdag d. 10. marts 2018    Viby hal 2   11:00 - 18:00
 Lørdag d. 07. april 2018   Skæring hallen  09:00 - 18:00 
  (Medaljestævne)   

Vælg forbund

Luk