Turneringer & Stævner
Del

Puljer 2017/18

Puljer 2017/18

       
Serie 1 Herrer  Serie 2 Herrer , Pulje 1,  Serie 2 Herrer , Pulje 2,  Serie 3 Herrer , Pulje 1, 
AGF, Århus 3 BMI, Egelund CHK, Aarhus 2 AGF, Århus 4
ASA, Århus CHK, Aarhus Hasle KFUM 2 Hammel GF 2
Brabrand IF Håndbold 2 Hørning Håndbold 2 HEI, Skæring 3 HEI, Skæring 4
BSS Sport, Aarhus Todbjerg-Mejlby IF 2 Lystrup IF Hørning Håndbold 3
IK Skovbakken 4 Viby IF 4 Viby IF 3 JAI, Århus 5
Viby IF 2 Århus Fremad 2 Århus Fremad  
       
Serie 3 Herrer , Pulje 2,  Serie 3 Herrer , Pulje 3,  Serie 3 Herrer , Pulje 4,  Serie 4 herrer, pulje 1
AIA-Tranbjerg 2 Hasle KFUM 3 AIA-Tranbjerg 3 IF Lyseng
ASA, Århus 2 JAI, Århus 4 BMI, Egelund 2 Lystrup IF 2
IK Skovbakken 5 Skødstrup SF Hov IF TMG, Mårslet
JAI, Århus 3 Team Favrskov H 2 Odder Håndbold 3 Viby IF 5
VRI, Risskov 3 VRI, Risskov 4 Solbjerg IF   
    Stjær BK  
       
Veteran, pulje 1 Serie 1 Damer  Serie 2 Damer, Pulje 1,  Serie 2 Damer , Pulje 2, 
Brabrand IF Håndbold Brabrand IF  Hasle KFUM 3 AGF, Århus 3
Hasle KFUM BSS Sport, Aarhus HEI, Skæring 2 ASA, Århus 3
IK Skovbakken CHK, Aarhus 3 IK Skovbakken 5 Brabrand IF  2
Viby IF Hasle KFUM 2 JAI, Århus 2 Hasle KFUM 4
Århus KFUM/Hasle IK Skovbakken 4 Lystrup IF IK Skovbakken 6
  Stjær BK Team Favrskov H VRI, Risskov 2
  Århus Fremad 2    
       
Serie 3 Damer l, Pulje 1,  Serie 3 Damer , Pulje 2,  Serie 3 Damer , Pulje 3,  Serie 3 Damer , Pulje 4, 
AIA-Tranbjerg CHK, Aarhus 5 ASA, Århus 4 Brabrand IF H 3
CHK, Aarhus 4 Lystrup IF 2 CHK, Aarhus 6 CHK, Aarhus 7
Hov IF Sabro IF Team Favrskov H 2 JAI, Århus 3
Hørning Håndbold 2 Stavtrup IF 2 Team Oops H, Århus 2 Team Favrskov H 3
Odder Håndbold 3 Viby IF 2 tst, Tilst VRI, Risskov 3
Viby IF 3 VRI, Risskov 5 VRI, Risskov 4 Århus KFUM/Hasle
       
Serie 4 Damer , Pulje 1 Serie 4 Damer , Pulje 2    
BMI, Egelund 2 AGF, Århus 4    
CHK, Aarhus 8 BMI, Egelund    
IF Lyseng HIK 81, Hårby    
JAI, Århus 5 JAI, Århus 4    
Solbjerg IF  Skødstrup SF    
ST70, Trige TMG, Mårslet    
       
       
U-14 drenge A p1 U-14 drenge A p2 U-14 drenge B p1 U-14 drenge B p2
AGF, Århus Brabrand IF Håndbold Hammel GF 2 AGF, Århus 3
AIA-Tranbjerg Harlev IK Hasle KFUM AIA-Tranbjerg 2
IK Skovbakken HEI, Skæring 3 Lystrup IF Brabrand IF Håndbold 2
Viby IF Team Favrskov Håndbold Sabro IF Hov IF
BMI-Odder Alliancen VRI, Risskov Todbjerg-Mejlby IF Hørning Håndbold 3
    VRI, Risskov 2 TMG, Mårslet
       
U-12 Drenge A p1 U-12 Drenge B p1 U-12 Drenge B p2 U-12 Drenge B p3
AGF, Århus BMI, Egelund AGF, Århus 2 Harlev IK 2
Lystrup IF Odder Håndbold 2 Brabrand IF Håndbold HEI, Skæring 
Stjær BK Stavtrup IF Hammel GF 2 Team Favrskov Håndbold 3
Team Favrskov Håndb. 2 TMG, Mårslet Harlev IK Todbjerg-Mejlby IF
Viby IF Viby IF 2 Sabro IF VRI, Risskov 2
VRI, Risskov      
       
U-12 Drenge C p1 U-12 Drenge C p2 U-12 Drenge C p3  
Hørning Håndbold 2 AGF, Århus 2 IF Lyseng 2  
IF Lyseng Brabrand IF Håndbold 2 IK Skovbakken  
Kolt-Hasselager IF Hasle KFUM Skødstrup SF 2  
Odder Håndbold Lystrup IF 2 Team Favrskov Håndbold 4  
Samsø IK Skødstrup SF  VRI, Risskov 4  
TMG, Mårslet VRI, Risskov 3    
       
U-10 Drenge B p1 U-10 Drenge B p2 U-10 Drenge B p3 U-10 Drenge B p4
Hammel GF AIA-Tranbjerg AGF, Århus  Hammel GF 2
IK Skovbakken BMI, Egelund Brabrand IF Håndbold Hørning Håndbold 3
Team Favrskov Håndbold Hørning Håndbold 2 HEI, Skæring 2 Stavtrup IF 2
Thorsager-Rønde IF Odder Håndbold  Stavtrup IF Stjær BK
Todbjerg-Mejlby IF TMG, Mårslet  Viby IF VRI, Risskov 
       
U-10 Drenge C p1 U-10 Drenge C p2 U-10 Drenge C p3 U-10 Drenge C p4
CHK, Aarhus Brabrand IF Håndbold 2 Brabrand IF Håndbold 3 AIA-Tranbjerg 2
Harlev IK  HEI, Skæring 3 Hammel GF 3 BMI, Egelund 2
Hasle KFUM ST70, Trige Stavtrup IF 3 Hørning Håndbold 4
IF Lyseng Team Favrskov Håndbold 2 Team Favrskov Håndbold 3 Odder Håndbold 2
Lystrup IF Thorsager-Rønde IF 2 AGF, Århus 2 Solbjerg IF
Skødstrup SF      
       
U-14 Piger A p1 U-14 Piger B p1 U-14 Piger B p2 U-14 Piger B p3
Stavtrup/Viby AGF, Århus 3 Harlev IK AIA-Tranbjerg
VRI, Risskov 2 Hammel GF 3 IF Lyseng Harlev IK 2
AGF, Århus 2 HEI, Skæring 3 Sabro IF Hørning Håndbold 2
Thorsager-Rønde IF  Stavtrup/Viby 3 Skødstrup SF Odder Håndbold 2
Brabrand IF Håndbold 2 Team Favrskov Håndbold 3 Thorsager-Rønde IF 2 Solbjerg IF 
  VRI, Risskov 3 Todbjerg-Mejlby IF TMG, Mårslet 
       
U-12 Piger A p1 U-12 Piger A p2 U-12 Piger B p1 U-12 Piger B p2
AGF, Århus AGF, Århus 2 AGF, Århus 2 Brabrand IF Håndbold
Hørning Håndbold Hammel GF BMI, Egelund CHK, Aarhus
VRI, Risskov 2 HEI, Skæring Harlev IK Harlev IK 2
Ry Håndbold VRI, Risskov Odder Håndbold  IK Skovbakken
Skanderborg Håndbold Team Favrskov Håndbold Stavtrup IF  VRI, Risskov 3
Silkeborg Voel KFUM Viby IF Lystrup IF Hammel GF 2
    Team Favrskov Håndbold 2 Thorsager-Rønde IF 
       
U-12 Piger C p1 U-12 Piger C p2 U-12 Piger C p3 U-10 Piger A  p1
CHK, Aarhus 2 Hørning Håndbold 2 Hammel GF 3 Brabrand IF Håndbold
HEI, Skæring 2 IF Lyseng Team Favrskov Håndbold 3 Hammel GF
IK Skovbakken 2 Odder Håndbold 2 Thorsager-Rønde IF 2 HEI, Skæring
Lystrup IF 2 Stautrup IF 2 Todbjerg-Mejlby IF Hørning Håndbold
Skødstrup SF  TMG, Mårslet VRI, Risskov 4 Stavtrup IF
tst, Tilst AIA-Tranbjerg Skødstrup SF 2 tst, Tilst
      VRI, Risskov
       
U-10 Piger B p1 U-10 Piger B p2 U-10 Piger C p1 U-10 Piger C p2
AGF, Århus  Harlev IK CHK, Århus  Brabrand IF Håndbold 2
AIA-Tranbjerg HEI, Skæring 2 Hasle KFUM Hammel GF 2
BMI, Egelund Stavtrup IF 2 IK Skovbakken Hørning Håndbold 2
Odder Håndbold Team Favrskov Håndbold ST70, Trige Odder Håndbold 2
Solbjerg IF VRI, Risskov 2 Todbjerg-Mejlby IF Solbjerg IF
    Viby IF TMG, Mårslet
       
       
U-10 Piger C p3 U-10 Piger C p4 U-10 Piger C p5 U-10 Piger C p6
AGF, Århus 2 HEI, Skæring 3 AIA-Tranbjerg 2 AIA-Tranbjerg 3
Harlev IK 2 Lystrup IF  CHK, Århus 2 Hammel GF 3
Hasle KFUM 2 Team Favrskov Håndbold 2 HEI, Skæring 4 HEI, Skæring 5
IF Lyseng tst, Tilst 2 VRI, Risskov 3 Odder Håndbold 3
IK Skovbakken 2 Team Favrskov Håndbold 5 Team Favrskov Håndbold 3 Team Favrskov Håndbold 4
Skødstrup SF      
       
 U-12 Drenge A   kreds 6  U-12 Drenge A   kreds 6 U-10 Drenge A p1 kreds 6  
 Hørning Håndbold   Ans IF HEI, Skæring   
 Team Favrskov Håndbold  Grindstef GIF Hørning Håndbold   
 Silkeborg-Voel KFUM  Ry Håndbold 2 Skanderborg Håndbold  
 HSR Klakring  ØBG, Silkeborg 2 Ry Håndbold  
   Stavtrup IF Silkeborg IF  
   Skanderborg Håndbold Hatting-Torsted Håndbold  
    ØHK Hedensted  
U-18 Drenge 1. Div  P 2 U-18 Drenge 2. Div.  P 2 U-18 Drenge 2. Div.  P 3 U-18 Drenge A  Pulje 6
Bjerringbro-Silkeborg Bjerringbro-Silkeborg 2 Brabrand IF Håndbold Nørre Djurs HK
Skanderborg Håndbold TTH Holstebro 2 Hørning Håndbold Team Favrskov Håndbold
Århus Håndbold Mejdal-Halgård Ebeltoft IF Randers Freja 3
Sønderborg Håndbold Skive fH Stilling IF AGF, Århus 3
Fredericia-Trelde Viborg HK Horsens HK IK Skovbakken 3
UH Esbjerg Hammel GF Århus Håndbold 2 IF Alliancen
       
U-18 Drenge A  Pulje 7 U-16 Drenge 1. Div  P 1 U-16 Drenge 1. Div  P 2 U-16 Drenge 2. Div. P 3
Firehøje IF TTH Holstebro Silkeborg-Voel KFUM Hellebjerg Idrætsefterskole
Harlev IK Aalborg Håndbold Skanderborg Håndbold Hadsten Håndbold
HA85, Hvinningdal HF Mors / Skyum ØBG-Gødvad Skanderborg Håndbold 2
AIA/Lyseng AGF-Viby Skjern Håndbold AGF-Viby 3
Odder Håndbold Randers HH HEI/VRI Randers HH 2
HK 73, Rask Mølle Ikast Håndbold HC Midtjylland Ans IF
       
U-16 Drenge 2. Div.  P 4 U-16 Drenge A  Pulje 6 U-16 Drenge A Pulje 7 U-16 Drenge B Pulje 4
Vejle Håndbold Klub Nørre Djurs HK Hørning Håndbold Samsø IK
Bjerringbro FH Vivild Gym- og Idræts. Harlev IK Harlev IK
Viborg HK 2 Lystrup IF HEI/VRI 2 Sønderm. IK/Ravnstrup
AGF-Viby 2 HEI/VRI 3 BMI - Odder Alliancen Vivild Gym- og Idræts.
UH Esbjerg Tirstrup Idrætsefterskole HMI Sport, Hov Vivild IF
Vejle Idrætsefterskole 2 Hammel GF   IF Mols
       
U-14 Drenge 1. Div. P 2 U-14 Drenge 1. Div.  P 3 U-14 Drenge 2. div.  P 3 U-18 Pige 1. Div  P 1
Silkeborg-Voel KFUM Viby IF Bjerringbro FH TTH Holstebro
Søndermarkens IK Team Favrskov Håndbold BMI - Odder Alliancen FC Midtjyl.Ungdom, Ikast
Holstebro Håndb.90 HEI, Skæring HEI, Skæring 2 Ikast Håndbold
ØBG Silkeborg AGF, Århus Hørning Håndbold EliteHånd, Aalborg Ungdom
Skjern Håndbold Skanderborg Håndbold Randers DH Aarhus United
Hammel GF Hørning Håndbold   Viborg HK
       
U-18 Pige 2. Div. Pulje 2 U-18 Piger A  Pulje 5 U-18 Piger A  Pulje 6 U-16 Pige 1. Div Pulje 1
Brabrand IF Håndbold AIA-Tranbjerg Galten FS FC Midtjyl.Ungdom, Ikast
Thorsager-Rønde IF Mariager IK Odder Håndbold Lystrup/Skovbakken
Skanderborg Håndbold 2 Bjerringbro FH IK Skovbakken TTH Holstebro
Kjellerup Håndbold Klub Team Favrskov Håndbold Todbjerg-Mejlby IF EliteHånd, Aalborg Ungdom
Ry Håndbold Hadsten Håndbold Team Favrskov Håndbold Vendsyssel Ung Hånd, Sæby
Vorup FB 2 Vorup FB 2 Viby IF Ikast Håndbold
       
U-16 Pige 1. Div  Pulje 2 U-16 Pige 2. Div  Pulje 3 U-16 Pige 2. Div  Pulje 4  
Team Favrskov Håndbold Ikast Håndbold 2 Hellebjerg Idrætsefterskole  
Skanderborg Håndbold Vivild Gym- og Idrætsef. Silkeborg-Voel KFUM 2  
AGF-Viby-Stavtrup Viborg HK 2 HMI Sport, Hov  
HEI/VRI Stjær BK HEI/VRI 2  
Randers HK Randers HK 2 Fredericia HK 1990  
Viborg HK Hammel GF BGI Akademiet IF, Hornsyld  
       
U-16 Piger A  Pulje 6 U-16 Piger A  Pulje 8 U-16 Piger B  Pulje 6 U-14 Pige 1. Div.  Pulje 2
Søndermarkens IK Solbjerg IF Randers KFUM Thy Håndbold
Kolind-Perstrup IF Odder Håndbold Harlev IK Holstebro Håndb.90
Randers Freja 3 IK Skovbakken AIA-Tranbjerg Mejdal-Halgård
Hornbæk SF Team Favrskov Håndbold TMG, Mårslet Ikast f. S.
HEI/VRI 4 HEI/VRI 3 AGF-Viby-Stavtrup 2 Fjends HK
Hadsten Håndbold Hørning Håndbold Randers Freja Hammel GF
    Ebeltoft IF  
       
U-14 Pige 1. Div.  Pulje 3 U-14 Piger 2. div. Pulje 3 U-14 Piger 2. div.  Pulje 4 U-14 Piger 2. div. Pulje 5
Silkeborg-Voel KFUM Bjerringbro FH Stavtrup/Viby Odder Håndbold
Team Favrskov Håndbold Team Favrskov Håndbold Brabrand IF Håndbold Silkeborg-Voel KFUM 2
HEI, Skæring Randers Freja HEI, Skæring 2 Gødvad GIF
Skanderborg Håndbold Aars HK AGF, Århus Skanderborg Håndbold 2
VRI, Risskov Herning f. H. 2 VRI, Risskov 2 Ry Håndbold
Horsens HK Vorup FB Hammel GF 2 Hørning Håndbold
       
       
Jyllandsserien Herrer  P 5 Jyllandsserien Herrer  P 6 Jyllandsserien Damer , P 5 Jyllandsserien Damer  P 6
Trustrup-Ålsrode IF Stavtrup IF Galten FS ASA, Århus 2
Thorsager-Rønde IF AIA-Tranbjerg Funder GF HEI, Skæring
IK Skovbakken 3 Dagnæs Håndboldklub Silkeborg-Voel KFUM 3 IK Skovbakken 3
JAI, Århus 2 Skanderborg Håndbold 2 HK Give Fremad Team Oops Håndb, Århus
Hasle KFUM Ry Håndbold Filskov IF CHK, Aarhus 2
VRI, Risskov 2 Hørning Håndbold Hørning Håndbold AGF, Århus 2
       
888ligaen , Pulje 1 1. Division Herrer , Pulje 1 2. Division Herrer, Pulje 2 3. Division Herrer, Pulje 3
Skjern Håndbold Randers HH HK Give Fremad Viby IF
HC Midtjylland HEI, Skæring AGF, Århus Nørre Djurs HK
TTH Holstebro HØJ Faaborg ØH VIF, Mors
Bjerringbro-Silkeborg TMS Ringsted HEI, Skæring 2 Silkeborg-Voel KFUM 2
Aalborg Håndbold Odder Håndbold HC Odense - Herrer Dronningborg BK 2
Århus Håndbold Lemvig-Thyborøn Håndbold Fredericia HK 1990 2 Hammel GF
SønderjyskE Herrer Frederikshavn FI IK Skovbakken Team Favrskov Håndbold
Ribe-Esbjerg HH Team Sydhavsøerne SUS Nyborg Odder Håndbold 2
KIF Kolding København Fredericia HK GOG Håndbold 2 Todbjerg-Mejlby IF
GOG Håndbold Skive fH Kolding IF 2 JAI, Århus
Mors-Thy Håndbold Ajax København Svendborg Håndboldklub IK Skovbakken 2
Nordsjælland Håndbold FIF   AGF, Århus 2
Skanderborg Håndbold Stoholm Håndbold    
TM Tønder Håndbold Otterup HK    
       
       
       
       
       
HTH GO Ligaen , Pulje 1 1. Division Damer , Pulje 1 2. Division Damer, Pulje 2 3. Division Damer, Pulje 3
FC Midtjylland Roskilde Håndbold DHG Odense Hasle KFUM
Nykøbing F. Håndbold Hadsten Håndbold TPI-Odense Hadsten Håndbold 2
Team Esbjerg TMS, Ringsted Odder Håndbold Århus Fremad
TTH Holstebro SønderjyskE Ejstrup/Hærvejen CHK, Aarhus
Viborg HK EH Aalborg Team Haderslev KFUM Åstrup/Hammelev - Grenaa
København Håndbold Skanderborg Håndbold SGI-Håndbold, Esbjerg Hammel GF
Randers HK Fredericia HK Vejle Håndbold Klub ASA, Århus
Ringkøbing Håndbold Vendsyssel Håndbold IF Stjernen, Odense Viby IF
Silkeborg-Voel KFUM Horsens Håndbold Elite SUS Nyborg Odder Håndbold 2
Odense HC AGF SIF Ansager JAI, Århus
Aarhus United Lyngby HK Kolding IF VRI, Risskov
Ajax København Gudme HK IK Skovbakken 2 Stavtrup IF
  Bjerringbro FH    
  Rødovre HK    

 

Vælg forbund

Luk