Aktiviteter
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Drenge 2004

Se retningslinjer for udvalgte hold.

Kredstrænernes begrundelse for udtagelsesproceduren:

Vi har i JHF kreds 6 valgt, at 14 af de spillere, der var indstillet til kredstræning først indkaldes igen efter sommerferien.

Vi har vurderet, at niveauet blandt de knap 50 spillere, der var indstillet er så højt, at vi i stedet for at sige ’farvel og tak’ til en gruppe af spillere, så vil vi langt hellere skære truppen ned ved at sige ’på gensyn’ til en gruppe af spillere, som vi vurderer er inde i et rigtig godt forløb i deres klub. Dette giver bedre mulighed for at træne og opdage spillerne på den næste hylde. Vejen mod at blive elitespiller er lang, og vi kredstrænere bilder os ikke ind, at vi efter to timer kan vurdere de fremtidige kompetencer hos 50 spillere. I en stor gruppe, med blandet alder (jan-dec), samlet
træningstid, ugentlig træningsmængde, faciliteter osv., har vi et ønske om, at bruge mere tid med spillerne før de frasorteres – de er helt sikker indstillet af en grund.

Spillertrup

Spillere der indkaldes til den 4. maj kl. 18-20

Laurits Norn Kristensen Brande HK
Mads Munk Vixø Sørensen Galten FS
Nicolai Tang Jørgensen Galten FS
Viktor Norn Galten FS
William Lyng Bjerre Ry Håndbold
Simon Petersen Ry Håndbold
Noah Tabermann D.A. Ry Håndbold
Andreas Thuun-Petersen Ry Håndbold
Jonathan Lund Wildau Rørbæk Ry Håndbold
Valdemar Vejsgaard Bugtrup Ry Håndbold
Mathias Pedersen Silkeborg-Voel KFUM
Oscar Bjerring Silkeborg-Voel KFUM
Victor Dahl Søegaard Thøgersen Silkeborg-Voel KFUM
Nicolai V. Boye Silkeborg-Voel KFUM
Kasper skov Pedersen Silkeborg-Voel KFUM
Mathias Kusk Rosbjerg Silkeborg-Voel KFUM
Jens Hjølund Hoffmann Skanderborg Håndbold
Mads Koch Skanderborg Håndbold
Mikkel Enevoldsen Skanderborg Håndbold
Simon Lykke Torsted HK
Mikael Brorson Larsen Torsted HK
Lukas Olsen Andersen Torsted HK
Mads Juel Tang Knudsen ØBG Silkeborg
Mikkel Gilkrog Lambæk ØBG Silkeborg
lukas Sundwall ØBG Silkeborg
Andreas Loldrup ØBG Silkeborg
Noah Dahl Møller Nielsen ØHK Hedensted
Jacob Sole Kjærgaard ØHK Hedensted
Magnus Emil Svejstrup ØHK Hedensted

Oversiddere til efter sommerferien.

Kursist Foreningsnavn
Tobias Mark Kirkegaard Gødvad GIF
Lukas Svensson Ry Håndbold
Sebastian Pank Iversen Ry Håndbold
Gustav Kæseler Bertram Ry Håndbold
Karl Magnus Søgård Rasmussen Ry Håndbold
Mads hatt Grindsted GIF, Håndbold
Hubert Rudnicki Grindsted GIF, Håndbold
Noah L. V. Knudsen Silkeborg-Voel KFUM
Kasper Riis Silkeborg-Voel KFUM
Jonas Korsholm Silkeborg-Voel KFUM
Markus Nørbygaard Billund IF
Morten Kaalund Dahlgaard Skanderborg Håndbold
Lukas Wind Torsted HK
Laurits Hoffmann ØBG Silkeborg

Træningstider

 Dato Årgang 2004
Fredag 02.03.18 Iagttagelsestævne Hedensted kl. 19-21
Fredag 13.04.18 Hedensted kl. 18-20
Fredag 04.05.18 Hedensted kl. 18-20

 

Vælg forbund

Luk