Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Aktivitetsplan

Aktivitetsplan for HRØ´s turneringer 2019-20    
Aktivitet: Dato: Tilmeldingsfrist

Alle tilmeldinger til turneringerne åbner senest den 27. juni 2019, hvor intet andet er anført

   
     

Niveaustævner:

   

Niveaustævne for ungdom

Se hjemmesiden/Niveaustævner

12. august / 

   

1. og 8. september

Vinterturneringen: 

   

2. og 3. division

   

Puljeinddelingen til 2. og  3. division

7. juni 2019

 

Puljeinddelingen til HRØ´s lukkede rækker (- serie 2)

7. juni 2019

 
     

Turneringsstart:

   

Turneringsstart divisionerne for senior og Kval-rækken

21.-22. september

 

Turneringsstart ungdom

28.-29. september

15. september

Turneringsstart serie 1, 2, 3, 4 og oldies 

29.-30. september

15. september

Turnering på Bornholm

27. oktober 

6. august 2019

2er spil i U-14 1. division

7.-8. december 

 

Turneringstart anden halvdel

4. - 5. januar 

 

Opbrydning af turneringen:

9. december 

 

Pulje/finalekampe samt op/nedkampe

18. - 19. april 

 

Finalekampe U-15

maj

 

Op/nedkampe runde 2

25. - 26. april 

 

Medaljestævne for U-9 og U-10

25. - 26. april

 

Medaljestævne for ungdomshold med dispensation

25. - 26. april 

 

Turneringen slutter:

   

Turneringen slutter for ungdomsligaerne 

4. - 5. april

 

turneringen slutter for alle øvrige rækker

4. - 5. april

 
     

DM for Ungdom:

   

DM for U-17 og U-19 Piger

??

 

DM for U-17 og U-19 Drenge

??

 
     

Landspokalturneringen

   

Spillerunder:

   

1. runde

26. september

12. august 

2. runde

31. oktober

 

3. runde

5. december

 

4. runde

23. januar 

 

5. runde

5. marts

 

6. runde

14. maj

 
     

HRØ-pokalturneringen

   

Spillerunder:

   

1. runde

24. oktober 

15. september 

2. runde

21. november

 

3. runde

12. december

 

4. runde

9. januar

 

5. runde

27. februar

 

6. runde - Finale

19. marts

 
     

Ungdomspokal 1

   

Spillerunder:

   

1. runde

12. september

12. august

2. runde

26. september

 

3. runde

10. oktober

 

4. runde

21. november

 

5. runde

12. januar

 

6. runde

6. februar

 

7. runde - Finaler 

Marts/april/maj

 
     
     
     
     
     
     

Ungdomspokal 2

   

Spillerunder:

   

1. runde

14. november

21. oktober

2. runde

12. december

 

3. runde

9. januar

 

4. runde

30. januar

 

5. runde

27. februar

 

6. runde - Finaler 

Marts/april/maj

 
 

 

 

Sommerturnering:

 

 

Starter

15. april

18. marts 

Slutter

22. juni

 
 

 

 

Beachhåndbold:

 

 

Spilledatoer

19. maj

6. maj

 

25. - 26. maj

6. maj

 

1. - 2. juni

13. maj

 

8. - 9. - 10. juni

13. maj

DM kval.

9. juni

20. maj

DM i Kerteminde

16. juni

 
 

15. - 16. juni

20. maj

 

22. - 23. juni

20. maj

 

29. - 30. juni

20. maj

     

Repræsentantskabsmøde 

11. maj 2019

 
 

16. maj 2020

 
     

 

Vælg forbund

Luk