Turneringer & Stævner
Del

Aktivitetsplan

Bemærk, at planen over samtlige pokalturneringen findes nederst!! Alle data er opdateret pr. 1. juli 2020!

06.08.20

Tilmelding af hold fra Bornholm af hensyn til halbestilling.

26.08.20

Tilmelding/lister til niveaustævner til weekend 1 for U-15, U-17 og U-19 den 26. – 27. september 2020.

26.08.20

Tilmelding af hold for senior og oldies, samt LP og HRØ pokalturnering.

31.08.20

Lister fra HRØ til foreningerne fremsendes for hold som skal seedes af foreningerne.

06.09.20

Foreninger fremsender lister retur til HRØ med seedninger.

06.09.20

Tilmelding til weekend 1 og 2 for U-9, U-10, U-11, U-12 og U-13 den 26. – 27. september 2020 og 3. – 4. oktober 2020.

07.09.20

Seedningsmøde 1.

11. – 13.09.20

Planlægningsrunde 1 af kampe for perioden 19.09.20 – 16.10.20.

14. – 19.09.20

Planlægningsrunde 1 af kampe for perioden 19.09.20 – 16.10.20 – Gratis kampflytninger. Dette gælder dog ikke kampe i som afvikles i perioden 15. september – 25. september 2020.

19. -20.09.20

Opstart af turneringskampe for 2. division og 3. division, samt kval-rækken.

26. - 27.09.20

Opstart af turneringskampe for S1 – S4, samt oldies-rækkerne.

26. - 27.09.20

Runde 1 for niveaustævner.

27.09.20

Mulighed for ændring af tilmelding til niveaustævner til weekend 2 for U-15, U-17 og U-19 den 3.- 4. oktober 2020.

03. - 04.10.20

Runde 2 for niveaustævner

04.10.20

Tilmelding af hold for ungdom, samt ungdomspokal 1.

05.10.20

Seedningsmøde 2.

08. – 10.10.20

Planlægningsrunde 2 af kampe for perioden 17.10.20 – 13.12.20.

11.10.20

Planlægningsrunde 2 af kampe for perioden 17.10.20 – 13.12.20 – Gratis kampflytninger.

17. - 18.10.20

Opstart af turneringskampe for alle ungdomshold.

24. - 25.10.20

Opstart af turneringskampe for turneringen på Bornholm.

02.11.20

Tilmelding af hold for ungdomspokal 2.

06.12.20

Turnering slutter for 1. halvdel åbne rækker for senior og oldies.

13.12.20

Turnering slutter for 1. halvdel ungdom.

19. 12.20

3er spil i U-15 1. division.

17. – 20.12.20

Planlægningsrunde 3 af kampe for perioden 02.01.21 – 28.03.21.

21.12.20

Planlægningsrunde 3 af kampe for perioden 02.01.21 – 28.03.21 – Gratis kampflytninger.

02. – 03.01.21

Opstart af turneringskampe for 2. halvdel 2 for alle hold.

30.01.21

Finaler ungdomspokal 1.

06.03.21

Finaler ungdomspokal 2.

28.03.21

Turnering slutter.

11.04.21

U-17 Liga - Kvalifikationskampe til DM mellem nr. 3 og 2 – Kamp 1.

17.04.21

Finalekampe U-13 AA – Kvartfinaler.

17. – 18.04.21

Pulje/finalekampe samt op/nedkampe runde 1

18.04.21

U-17 Liga - Kvalifikationskampe til DM mellem nr. 2 og 3 – Kamp 2.

18.04.21

Finalekampe U-15 1.division A – Kvartfinaler.

24. – 25.04.21

Op/nedkampe runde 2.

24. – 25.04.21

Medaljestævne for U-9, U-10 og U-11 – Tilmeldingsstævne for alle hold.

24. – 25.04.21

Medaljestævne for ungdomshold for U-12 og ældre – Tilmeldingsstævne for alle hold.

24. – 25.04.21

DM U-17 og U-19.

08.05.21

Finalekampe U-15 1.division A.

09.05.21

Finalekampe U-13 AA.

Landspokalturneringen

Spillerunder:

 Spilles senest

1. runde

24. september

2. runde

29. oktober

3. runde

3. december

4. runde

21. januar

5. runde

4. marts

6. runde

13. maj

 

 

HRØ-pokalturneringen

 

Spillerunder:

 Spilles senest

1. runde

19. november

2. runde

10. december

3. runde

7. januar

4. runde

28. januar

5. runde

25. februar

6. runde - Finale

18. marts

 

 

Ungdomspokal 1

 

Spillerunder:

 Spilles senest

1. runde

29. oktober

2. runde

12. november

3. runde

3. december

4. runde

7. januar

5. runde - Finaler

30. januar

 

 

Ungdomspokal 2

 

Spillerunder:

 Spilles senest

1. runde

26. november

2. runde

10. december

3. runde

14. januar

4. runde

4. februar

5. runde - Finaler

6. marts

Vælg forbund

Luk
ANNONCE