Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Turneringsnyt

Puljeinddeling i U-15, U-17 og U-19 i Liga og 1. Division

U-19 drenge Liga

GOG Håndbold

Oure Elite Håndbold

Team Sydhavsøerne

Rudersdal Håndbold

Roskilde Håndbold

TMS A/S

HØJ

Ajax København

FIF

HIK/KFUM

Nr. 1 og 2 til DM

 

U-19 Drenge 1. Division

Pulje 1

HC Odense ungdom

Faaborg ØH

SUS Håndbold

Stenstrup IF

 

Pulje 2

HUK/ Helsingør/ Øresund

Herlev/Hjorten Håndbold

Hillerød Håndbold Klub

Freja/Rødovre HK

 

Pulje 3

Team Hedeland Håndbold

Køge Håndbold

Team Faxe Håndbold

TMS A/S 2

Ajax København 2

 

U-17 Drenge 1. Division A

Pulje 1

Oure Elite Håndbold

Roskilde Håndbold

TMS, Ringsted ungdom

Ajax København

HIK/KFUM

 

Pulje 2

GOG Håndbold

IF Stjernen Odense

Gunslevholm Idrætsefterskole

Nordsjælland Håndbold

Køge Håndbold

 

Pulje 3

Oure I.E. HK

Team Sydhavsøerne

Rudersdal Håndbold

HØJ

FIF

Nr. 1 og 2 fra hver pulje til Liga

 

U-17 Drenge 1. Division B

Pulje 1

HC Odense Ungdom

Højfyn Håndbold HF

Oure Elite Håndbold 2

Strib Idrætsefterskole

 

Pulje 2

Faaborg ØH

GOG Håndbold 2

Hjemly IE Hillerslev

Oure I.E. HK 2

 

Pulje 3

Hillerød Håndbold Klub

VSH

Furesø Håndbold Klub

Ajax København 2

 

Pulje 4

Gunslevholm Idrætsefterskole 2

AG Håndbold

Vallensbæk IF

FIF 2

 

U-15 Drenge 1. Division

Pulje 1

Nykøbing F. Håndboldklub

Håndboldklubben Maribo/Hunseby

Køge Håndbold

Næstved/Herlufsholm

Slagelse Håndboldklub

TMS, Ringsted ungdom

KFUM

 

Pulje 2

Team Helsinge Håndbold

Roskilde Håndbold

TIK - Taastrup

VSH

Furesø Håndboldklub

Ajax København

Københavns Håndboldklub

 

Pulje 3

Rudersdal Håndbold

Fjordbyerne

Helsingør Håndbold

Hillerød Håndbold Klub

Lyngby HK

FIF

HIK

Rødovre HK

Nr. 1, 2 og 3 fra hver pulje i 1. division A

 

U-19 Pige Liga

Odense Håndbold Ungdom

GOG/Gudme

Næsby IF

Nykøbing F. Håndboldklub

HUK/ Helsingør/ Øresund

Ledøje-Smørum HK

Lyngby HK

Ajax København

FIF

Rødovre HK

Nr. 1 og 2 til DM

 

U-19 Pige 1. Division

Pulje 1

GOG/Gudme 2

Kerteminde HK

SUS Håndbold

Holbæk Jernløse Stenhus Håndbold

VSH 2

Furesø Håndbold Klub

HIK/KFUM

Amager Håndbold

 

Pulje 2

Næsby IF 2

TPI-Odense

Hornbæk IF

Køge Håndbold

Roskilde Håndbold

VSH

Ajax København 2

Rødovre HK 2

 

U-17 Pige 1. Division A

Pulje 1

Oure I.E. HK

Gunslevholm Idrætsefterskole

Køge Håndbold

Ajax København

 

Pulje 2

Odense Håndbold Ungdom

TMS, Ringsted ungdom

FIF

HIK/KFUM

 

Pulje 3

GOG Håndbold

Rudersdal Håndbold

Roskilde Håndbold

Rødovre HK

Nr. 1 fra hver pulje i Liga

Nr. 2 mod nr. 3 i bedst af en kamp

Pulje 1 nr. 2 mod Pulje 3 nr. 3

Pulje 2 nr. 2 mod Pulje 1 nr. 3

Pulje 3 nr. 2 mod Pulje 2 nr. 3

 

U-17 Pige 1. Division B

Pulje 1

GOG Håndbold 2

Hjemly IE Hillerslev

SUS Håndbold

Oure I.E. HK 2

 

Pulje 2

Hillerød Håndbold Klub

Køge Håndbold 2

Ajax København 2

Hvidovre-Ydun

 

Pulje 3

Rudersdal Håndbold 2

Furesø Håndbold Klub

HØJ

FIF

 

U-15 Pige 1. Division

Pulje 1

HUK Håndbold

Køge Håndbold

Roskilde Håndbold

Slagelse Håndboldklub

TMS, Ringsted ungdom

HØJ

HIK

 

Pulje 2

Rudersdal Håndbold

Hillerød Håndbold Klub

Lyngby HK

Furesø Håndboldklub

Ajax København

Amager Håndbold

BK Ydun

 

Pulje 3

AB

Greve Håndbold

Herlev/Hjorten Håndbold

Ledøje-Smørum HK

VSH

FIF

Rødovre HK

Nr. 1, 2 og 3 fra hver pulje i 1. division A

Tilmeldingsfrist for ungdom

Tilmeldingsfristen for ungdom er rykket frem fra den 4. oktober til den 27. september 2020. Læs mere her

 

Planlægning af kampe

Kampe for 1. halvdel i perioden 19.09.2020 – 31.12.2020 for 2. division og 3. division damer og herrer, skal der påsættes tider for alle kampe senest den 13. september 2020, med mulighed for gratis kampflytning frem til den 14. september 2020. Læs planlægningsbrev for 2. og 3. division her

 

Planlægning af kampe for øvrige hold og niveaustævnekampe: Niveaustævnekampe for U-15, U-17 og U-19 den 3. – 4. oktober 2020 planlægges af HRØ den 28. september 2020.

 

11. – 13.09.20

Planlægningsrunde 1 af kampe for perioden 19.09.20 – 16.10.20.

14.09.20

Planlægningsrunde 1 af kampe for perioden 19.09.20 – 16.10.20 – Gratis kampflytninger.

 

08. – 10.10.20

Planlægningsrunde 2 af kampe for perioden 17.10.20 – 31.12.20.

11.10.20

Planlægningsrunde 2 af kampe for perioden 17.10.20 – 31.12.20 – Gratis kampflytninger.

 

 

Protestskema

Hvis foreningen ønsker at protestere jf. Turneringsreglement for øvrige rækker, §§ 9.16 og 9.17, skal protestskema anvendes. Dette findes via dette link!

Vælg forbund

Luk
ANNONCE