Aktiviteter
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Børnestævner 2018-2019 i Kreds 3

 

 

Bemærk: Foreningerne sørger for endelig bestilling af hallerne.
Vigtig - Vigtig!!
Hallerne skal være ledige på stævnedagene fra kl. 9.00 til 16.30.

"Alle U-8 stævner spilles på kortbane efter reglerne for kortbane"

Foreninger som er arrangør på dagen, skal selv have tilmeldt hold

Hold Dato Spillested Bemærkninger
U-5/U-6/U-7 Total 06.10.2018 Langhøj Hallen  
U-8 kortbane 06.10.2018 Lemvig Idrætscenter Der spilles på stor bane efter reglerne for kortbane
U-5/U-6/U-7 Total 06.10.2018 Mejdal Hallen  
U-8 kortbane 06.10.2018 Mejrup Fritidscenter A Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane
U-5/U-6/U-7 Total 06.10.2018 Spjald Fritidscenter  
U-8 kortbane 06.10.2018 Højmark Hallen Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane 
       
U-5/U-6/U-7 Total 03.11.2018 Struer Energipark  
U-8 kortbane 03.11.2018 Tangsø Centret Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane 
U-5/U-6/U-7 Total 03.11.2018 Skave Hallen-Ingen kampe  
U-5/U-6/U-7 Total 03.11.2018 Sørvad Idrætscenter  
U-8 kortbane 03.11.2018 Plexus Idom Råsted Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane
U-5/U-6/U-7 Total 03.11.2018 Rofi Centret  
U-5/U-6/U-7 Total 03.11.2018 Vorgod-Barde Hallen fra kl. 10.15  
U-8 kortbane 03.11.2018 Troldhede Idrætscenter Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane
       
U-5/U-6/U-7 Total 24.11.2018  Bøvling Hallen Ingen Kampe
U-8 kortbane 24.11.2018  Lemvig Idrætscenter Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane
U-5/U-6/U-7 Total 24.11.2018  Idrætscenter Vest B  
U-5/U-6/U-7 Total 24.11.2018  Mejrup Fritidscenter Hal B  
U-8 kortbane 24.11.2018  Mejrup Fritidscenter Hal A Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane
U-5/U-6/U-7 Total 24.11.2018  Hvide Sande Hallen  
U-5/U-6/U-7 Total 24.11.2018  Videbæk Fritidscenter  
U-8 kortbane 24.11.2018  Skjern Kulturcenter Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane 
       
U-5/U-6/U-7 Total 12.01.2019  Vinderup Fritidscenter  
U-8 kortbane 12.01.2019 Toftum Hallen Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane
U-5/U-6/U-7 Total 12.01.2019 Vildbjerg Sportscenter  
U-5/U-6/U-7 Total 12.01.2019 Tvis Hallen  
U-8 kortbane 12.01.2019 Borbjerg Hallen Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane
U-8 kortbane 12.01.2019 Sørvad Idrætscenter Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane 
U-5/U-6/U-7 Total 12.01.2019 Borris Sports- og Kulturcenter  
U-5/U-6/U-7 Total 12.01.2019 Tarm Idrætscenter Hal B  
U-8 kortbane 12.01.2019 Rækker Mølle Hallen Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane 
U-8 kortbane 12.01.2019 Tarm Idrætscenter Hal A Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane 
       
U-5/U-6/U-7 Total 02.02.2019  Struer Energipark  
U-8 kortbane 02.02.2019 Vinderup Fritidscenter Der spilles på stor bane efter reglerne for kortbane
U-5/U-6/U-7 Total 02.02.2019 Plexus Idom-Råsted  
U-5/U-6/U-7 Total 02.02.2019 Idrætscenter Vest B  
U-8 kortbane 02.02.2019 Idrætscenter Vest A Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane
U-8 kortbane 02.02.2019 Tvis Hallen Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane
U-5/U-6/U-7 Total 02.02.2019 Rofi Centret Hal B  
U-5/U-6/U-7 Total 02.02.2019 Troldhede Hallen  
U-8 kortbane 02.02.2019 Videbæk Fritidscenter Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane 
U-8 kortbane 02.02.2019 Hvide Sande Hallen Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane 
       
U-5/U-6/U-7 Total 23.02.2019 Vemb Hallen  
U-8 kortbane 23.02.2019 Ledig Der spilles på stor bane efter reglerne for kortbane 
U-5/U-6/U-7 Total 23.02.2019 Sir-Lyngbjerg Centret  
U-5/U-6/U-7 Total 23.02.2019 Tvis Hallen  
U-8 kortbane 23.02.2019 Sørvad Fritidscenter Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane
U-8 kortbane 23.02.2019 Skave Hallen Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane 
U-5/U-6/U-7 Total 23.02.2019 Højmark Hallen  
U-5/U-6/U-7 Total 23.02.2019 Vestjysk Fritidscenter Ulfborg  
U-8 kortbane 23.02.2019 Borris Sports- og Kulturcenter Der spilles på stor bane efter reglerne for kortbane 
U-8 kortbane 23.02.2019 Vorgod-Barde Hallen Der spilles på stor bane efter reglerne for kortbane 
       
U-5/U-6/U-7 Total 23.03.2019 Thyborøn Fritidscenter  
U-8 kortbane 23.03.2019 Vemb Hallen Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane 
U-5/U-6/U-7 Total 23.03.2019 Idrætscenter Vest B  
U-5/U-6/U-7 Total 23.03.2019 Skave Hallen  
U-8 kortbane 23.03.2019 Aulum Fritidscenter Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane
U-8 kortbane 23.03.2019 Tvis Hallen Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane
U-5/U-6/U-7 Total 23.03.2019 Rækker Mølle Hallen  
U-5/U-6/U-7 Total 23.03.2019 Skjern Kulturcenter  
U-8 kortbane 23.03.2019 Rofi Centret Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane 
U-8 kortbane 23.03.2019 Tarm Idrætscenter Der spilles på kortbane efter reglerne for kortbane 

 

 

 

Vælg forbund

Luk