Aktiviteter
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Informationer til Kredsstævnet i Hobro 2020 samt busplan

Praktiske oplysninger vedr. kredsstævnet i Hobro d. 18 – 19. januar 2020

Spillested      Hobro Idrætscenter, Amerikavej 22, 9500 Hobro                     

Transport d. 18/1               Buskørsel v. Folmann Busser, Skjern efter flg. plan:

                                             7.15 Afg. Skjern, Marupvej 68 (busgarage)

                                             8.15 Afg. Herning Banegård

                                             9.15 Afg. Holstebro Banegård

                                           11.00 Ank. Hobro

Transport d. 19/1              Forældrekørsel og INGEN bus

Overnatning: Mariagerfjord Gymnasium (ligger overfor Hobro Idrætscenter)

Spilletøj:       Udleveres af kreds 3

Husk desuden et par ekstra t-shirts(hvide), shorts(sorte)/målvogtertøj, strømper, sko, bold og drikkedunk.

Bespisning:   Jydsk Håndbold Forbund sørger for frokost og aftensmad lørdag samt morgenmad søndag. 

Turneringsplan mv.           Se nedenstående link: 

https://www.haandbold.dk/forbund/jhf-og-kreds-1-2-4/aktiviteter/udvalgte-hold/kredsstaevne-2020/                     

Husk sovepose/dyner og madras/andet liggeunderlag mv. 

Yderligere oplysninger kan indhentes hos:

Maria Kamstrup                 23 30 71 25                         Kamilla Kamstrup               23 30 87 58

Anders Høj                         28 56 50 91                         Nicolas Høstrup                 42 40 81 58

Bjørn Sommer                    40 89 45 43

Bustransport til Hobro – påstigningsoversigt
   
7.15 Skjern - Marupvej 68 (busgarage)
Mathias Lerager Jensen  
Signe Vendelbo   
   
8.15 Herning Banegård  
Hans-Christian Borg Rikke Sander Berggren
Anders Friis Mette Nørgård Døfler-Brun
Bertram Simonsen Tilde Jensen
Christopher Ekman Emma Hegaard
Magnus Legahn Celina Posner 
Magnus Rahbek Lærke Hauge Jensen
Markus Falk Ibsen Marie Bundgaard
Alfred Klinkby-Knudsen Anna Søndergaard Christensen
  Frederikke Blaudzun
   
9.15 Holstebro Banegård  
Oliver Scheel Skjoldborg Ida Mølgård
Kasper Dissing Riis Sille Højris Jensen
Jonas Nordby Mikkelsen Anika Birkmose
Simon Bøge Kirkegaard Bine Ravn Pedersen
Mathias Gregersen  

Vælg forbund

Luk