Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Jydsk Pokal Ungdom 2019 - 2020

 

 

Lodtrækningen til 1. runde er nu klar og kampene er placeret på den absolut sidste spille dag i runden.

Foreningerne imellem aftaler med hinanden en spille dag indenfor perioden (ca. 3 uger) og indtaster spille tidspunktet i HåndOffice, hvorefter kredskontoret sætter dommere på kampen.

Næste lodtrækning foregår umiddelbart efter sidste spille dag i rækken.

Efter alle kampene er afviklet i alle runder bliver de sidste 2 hold i hver række bliver overført til JHF, hvorefter de vil lave lodtrækningen til kvart/semi og finaler.

Finalerne afvikles lørdag den 14. marts 2020

Drenge

Piger

U-19 Drenge

U-19 Piger

U-17 Drenge

U-17 Piger

U-15 Drenge

U-15 Piger

U-13 Drenge

U-13 Piger

De hold, som ikke deltager i 1. runde er oversiddere. Se listen nederst,

  U-19 Drenge U-17 Drenge U-15 Drenge U-13 Drenge    
1. runde       33 H = 13 K + 7 ovs. senest 25.10.2019  
2. runde     13 H = 5 K + 3 ovs 20 H = 10 K senest 15.11.2019  
3. runde 7 H = 3 K + 1 ovs 6 H = 3 K    10 H = 5 K senest 06.12.2019  
4. runde     8 H = 4 K   5 H = 1 K + 3 ovs. senest 10.01.2020  
5. runde 4 H = 2 K 3 H = 1 K + 1 ovs 4 H = 2 K   4 H = 2 K senest 01.02.2020  
             
  U-19 Piger U-17 Piger U-15 Piger U-13 Piger    
1. runde     21 H = 6 K + 9 ovs. 48 H = 24 K senest 25.10.2019  
2. runde       24 H = 12 K senest 15.11.2019  
3. runde 7 H = 3 K + 1 ovs 5 H = 1 K + 3 ovs 15 H = 7 K + 1 ovs.  12 H = 4 K + 4 ovs. senest 06.12.2019  
4. runde     8 H = 4 K    8 H = 4 K senest 10.01.2020  
5. runde 4 H = 2 K 4 hold = 2 K. 4 H = 2 K   4 H =   2 K senest 01.02.2020  

Taberne af kampene i 1. runde i U-13 og U-15 bliver automatisk overført til Jydsk Cup Ungdom og spiller videre der.

Oversiddere 1. runde - piger      
U19 U17 U15  U13 
Håndbold Øst Hogager-Mejrup-Hvam Håndbold Øst Hogager-Mejrup-Hvam Herning f.H 3 ingen
  Idærtsefterskolen Lægårdens Håndboldforening Hvide Sande KFUM  
  Grindsted GIF Håndbold  Ikast KFUM  
    Mejdal-Halgård 2  
    Resen KFUM 2  
    Funder/Engesvang  
    Horsens HK 2  
    Silkeborg IF A  
    Silkeborg-Voel KFUM 3  
       
       
       
Oversiddere 1. runde - drenge      
U19 U17 U15  U13 
Ingen Ingen Struer Håndbold A Majdal-Halgård A
    Galten FS A Skjern Håndbold A
    Billund IF A Tvis A
      Silkeborg IF A
      Skanderborg Håndbold A
      Silkeborg-Voel KFUM A
      ØHK Hedensted A

Vælg forbund

Luk