Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Vigtige datoer sæson 2020-2021

Dato

Beskrivelse

01.06. 20

Sidste frist for indgåelse af HF / KF + overbygning fra Liga til og med JS i HåndOffice.

01.06. 20

Sidste frist for indgåelse af HF / KF for kredsenes faste rækker i HåndOffice.

09.06. 20

Offentliggørelse af puljer i 2. og. 3. div.

09.06. 20

Offentliggørelse af puljer i JS

09.06. 20

Kl. 14.00 HO åben til og med 11.9.20 kl. 23.59 (2. og 3. div. og JS) (erstatningshold: sidste frist 10.9.2020)

12.06.20 -16.06.20

Opkrævning fra JHF af faste rækker fra Liga til og med JS

19.06.20 senest

Indbydelse til ungdoms U-19 Liga og division, U-17 og U-15 1. og 2. div (HUSK info om U-17/19 A og B.)

19.06.20 senest

Offentliggørelse af indbydelse til LP (hold fra ligaen og ned til JS er forhåndstilmeldt)

01.07.20 senest

Offentliggørelse af TU-reglement og Propositioner

01.08.20 senest

Frist for at indgå holdfællesskab (ansøgning via HåndOffice)

12.08.20

Sidste tilmeldingsfrist U-19 Liga og division, U-17 og U-15 1. og 2. div.

10.08.20

Tilmeldingsfrist for LP (hold til og med JS er forhåndstilmeldt).

28.08.20

Indbydelse til JHF-rækker U-19 og U-17 A og B

04.09.20

Sidste frist for indgåelse af HF / KF JHF-rækker (U-19 og U-17 A- og B - rækker) i HåndOffice.

04.09.20

Sidste frist for indgåelse af HF / KF åbne Kreds rækker i HåndOffice.

05.09.20. – 8.09.20

Gebyrfri flytning i HåndOffice efter aftale med modstander i 2.og 3. div.

09.09.20

Sidste frist for tilmelding af hold via HO JHF-rækker (U-19 og U-17 A- og B - rækker) (lukker 23.59)

09.09.20

Sidste frist for tilmelding af hold via HO – Kreds 3 rækker (lukker 23.59)

11.09.19 senest

Indbydelse til Jydsk Pokalturnering Ungdom udsendes

11.09.19

Elite Cup indbydelse udsendes fra JHF

11.09.19

Puljer laves og offentliggøres i U-19, U-17 og U-15 1. div.

14.09.20

Puljer laves U-15 2. div, U-17 og U-19 2. div + A- og B -rækker

17.09.20 kl. 16.00

Foreninger påfører spilletidspunkter på egne hjemmekampe (slut 19.9. kl. 23.59)

17.09.20

HO åbnes for 2. og 3. div. (slut 21.9. kl. 23.59) tilpasning af kampe i perioden fra 2. spillerunde og frem til ombrydningen i disse rækker

20.09.20

Sidste frist for tilmelding til Elite Cup

20.09.20

Gebyrfri flytteperiode med modstanderaccept via HåndOffice til og med 21.9. kl. 23.59

22.09.20 kl. 16.00

Endelig turneringplan offentliggøres. Første spilledato 26.9. og 27.9.

01.10.20

Jydsk Pokalturnering Ungdom Tilmelding senest den 2. oktober 2020. via HåndOffice

05.10.20 kl. 23.59

Sidste tilmeldingsfrist til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 24.10.2020

12.10.20 – 23.10.20

Opkrævning af holdgebyr og dommerudgifter mv. fra Kreds 3 for 1. turneringshalvdel

24.10.20

Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 24.10.2020

26.10.20 kl. 23.59

Sidste tilmeldingsfrist til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 14.11.2020

14.11.20

Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 14.11.2020

16.11.20

Sidste tilmeldingsfrist til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 05.12.2020

25.11.20

 

HO åbnes for tilmelding af nye hold efter ombrydning:

JHF-rækker: U-19 og U-17 A og B. Kreds 3 rækker: S3D, S3H, U-9 A + B, U-11/U-13 B + C samt U-15 A

04.12.20 kl. 23.59

Tilmelding af nye hold i U-19 og U-17 A og B og de lokale rækker lukker

05.12.20

Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 05.12.2020

06.12.20

Sidste spilledato i alle lokale rækker

10.12.20 fra kl. 16.00

HO åbnes for påsætning af spilletidspunkter på egne kampe i alle rækker (inkl. 2. og 3. div.) via HåndOffice

12.12.20 kl. 23.59

Spilletider på egne hjemmekampe skal være påført i HåndOffice senest d. 12.12.20 kl. 23.59

13.12.20 til 14.12.20

Gratis indbydes flytninger foreningerne i mellem via HO lukker mandag d. 14.12. kl. 23.59

14.12.20 kl. 23.59

Muligheden for gratis ændringer af spilletidspunker via HåndOffice lukker

15.12.20 kl. 12.00

TU-planerne er gældende og klar til dommerpåsætning fra kl. 12.00

03.01.21

Sidste tilmeldingsfrist til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 16.01.2021

09.01 + 10.01.21

Første turneringsweekend i 2. turneringshalvdel i de lokale rækker

16.01.21

Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 16.01.2021

10.01 - 01.02.21

Opkrævning af holdgebyr og dommerudgifter mv. fra Kreds 3 for 2. turneringshalvdel

18.01.21

Sidste tilmeldingsfrist til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 06.02.2021

06.02.21

Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 06.02.2021

08.02.21

Sidste tilmeldingsfrist til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 27.02.2021

22.02.21

Sidste tilmeldingsfrist til Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 13.03.2021

27.02.21

Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 27.02.2021 (Tilmelding inden d. 08.02.2021)

13.03.21

Børnestævnet for U-5, U-6, U-7 og U-8 lørdag d. 13.03.2021 (Tilmelding inden d. 22.02.2021)

21.03.21

Sidste spilledato i de lokale rækker

Vælg forbund

Luk