Aktiviteter
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Piger

 

Årgang 2004

Nedenstående spillere indkaldes til medielejr lørdag d. 1. juni - søndag d. 2. juni på Århus Idrætshøjskole.

Mødetid lørdag d. 1. juni: kl. 11.45 i VR Hal 3 (spis god tidlig frokost hjemmefra)

Sluttid søndag d. 2. juni: ca. kl. 13.00

Medbring: sovegrej (madras, dyne mm.), rigeligt med træningstøj (husk hvide t-shirts), håndklæde(r), bold og drikkedunk.

 

Navn Klub
Emilie Marie Katholm AGF
Ida Salomonsen Bjerringbro FH
Kirstine Fogh Frederiksen Ebeltoft IF
Sille Sigaard Carstens Fjends HK
Ida Melin Hammel GF
Ida Nøhr Søndergaard Hammel GF
Julie Rasmussen Hammel GF
Sofie Laursen Hammel GF
Thea Bøgholm Hammel GF
Theodora Henriksen Hammel GF
Emma Møller Jansen HEI
Freja Møller Steffensen HEI
Gry Hagner HEI
Nanna Walsøe HEI
Emma Grand Riiser Hornbæk SF
Emilie Hansen Skanderborg H.
Freja Gandrup Ernst Stavtrup/Viby
Kathrine Lynge Hansen Stavtrup/Viby
Nikoline Riisager Søndermarkens IK
Olivia Juul Nisted TRIF, Rønde
Josefine Nielsen Elb Viborg HK
Alberte Hovgaard Hansen VRI
Annika Solberg Dalsager VRI
Emily Aaen VRI

 

Samt følgende Årgang 2005 spillere

Navn Klub
Silla Hede AGF
Sarah Soo Skanderborg H.
Karoline Have Stavtrup/Viby
Smilla Pless Stavtrup/Viby
Mathilde Guldager TRIF, Rønde
Carla Underbjerg VRI
Nanna Aasland VRI
Signe Kronborg VRI

 
Årgang 2005 

Nedenstående spillere indkaldes til samling fredag d. 10. maj.

Program

18.30-19.30: løbetræning (højintensitet)

19.40-20.45: hal træning (lavintensitet)

 

Medbring:

drikkedunk; udendørs løbetøj (husk løbesko); evt. pulsur; indendørs træningstøj (husk hvid t-shirt); bold

OBS. Spillere kan efter aftale godt deltage i løbetræningen uden at kunne deltage i hal træningen,
men spillere kan IKKE deltage i hal træningen hvis de ikke kan deltage i løbetræningen.

Tid og sted: 

fredag den 10. maj 2019
Sted -  Brabrandhallen hal 1

Tid - 18.30 - 20.45

 
 
 
 

Følgende piger er udtaget til denne samling:

Navn Klub
Agnete Brendholdt AGF
Anna Maria Arffmann S. Christensen AGF
Camilla Arffmann S. Christensen AGF
Caroline Kuhlmann Røddik AGF
Emilie Cathrine Søndergaard AGF
Emma Højrup Sørensen AGF
Isabella Kortegaard Karstensen AGF
Isabella Seiersen Mathorne AGF
Mille Lebech AGF
Smilla Hede AGF
Christiana Henriksen Flessa Hammel GF
Sofie Ring Hammel GF
Sarah Thordal Petersen HEI
Clara Thane Knudsen Hørning Håndbold
Ida Brøbecher Hørning Håndbold
Mathilde Binderup Hørning Håndbold
Mille Bøtker Klintby Skanderborg H.
Sarah Soo Skanderborg H.
Frederikke Petersen Stavtrup/Viby
Karoline Have Stórá Stavtrup/Viby
Signe Kirk Stavtrup/Viby
Smilla Pless Stavtrup/Viby
Sofie Kleven Stavtrup/Viby
Agnethe Frederiksen TFH
Haddy Marenah TFH
Mathilde Guldager Østergaard TRIF, Rønde
Amalie Bellinger Diederichsen VRI
Carla Underbjerg VRI
Lærke Stær Nielsen VRI
Nanna Møller Aasland VRI
Nicoline Munch Skjødt VRI
Signe Kronborg VRI

 

 

Årgang 2006


Kredstrænerne har indbudt til iagttagelse onsdag d. 5. juni for alle spillere i årgangen.

Se indbydelsen her

Navnene, på de spillere der indkaldes, vil kunne ses her på siden d. 28. maj 2019.

 

Retur til toppen

Vælg forbund

Luk