Aktiviteter
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Drenge 2005

Trænerne for holdet er:

Klaus Almind, tlf: 31673429, mail: kalmind@hotmail.com.

Bjørn Hessellund, tlf: 40412403, mail: bjoern.hessellund@gmail.com.

Se retningslinjer og for udvalgte hold.

 

Indkaldelse af drenge årgang 2005 til kredstræning fredag den 3. maj 2019 i Hedensted Centeret, Gesagervej70, 8722 Hedensted kl. 19:00 - 21:00

Ved afbud skal I kontakte kredskontoret på tlf 75629811, eller sende en mail til kreds6@dhf.dk.

HUSK BOLD.

Mads Ryberg Kristensen Billund IF
Janus Johnsen Billund IF
Kristian Johansen Galten FS
Magnus Bjerre Johannesen Galten FS
Mads Jensen Galten FS
Sebastian Heiselberg Gier Grindsted GIF
Tiago Fyhn Grindsted GIF
Patrick Borrits Nielsen Gødvad Håndbold
Tobias Kramer HK 73, Rask Mølle
Sander Aalkjær Jensen HK 73, Rask Mølle
Jonas Madsen HK 73, Rask Mølle
Marius Kristensen Røber Horsens HK  
Sebastian Nielsen Horsens HK
Kasper Husted Skov Klakring IF
Frederik Lind Klakring IF
Alexander Skovmand Ry Håndbold
Oscar Grouleff Ry Håndbold
Mads Tue Szochur Jensen Ry Håndbold
Frederik Kjær Johansen Ry Håndbold
Elias Skovgaard Mertz Skanderborg Håndbold
Mathias Sax Østergaard Skanderborg Håndbold
Frederik Overby Skanderborg Håndbold
Carl Jensen Silkeborg-Voel KFUM
Rasmus Lyngsø ØBG Silkeborg
Oliver Saarup Hajdas ØBG Silkeborg
Daniel Hajdas ØBG Silkeborg
Asger Sejdelin ØBG Silkeborg
Frederik Rødkjær Larsen ØBG Silkeborg

 

Træningstider 2019

Fredag 03.05.2019 Hedensted kl 19-21

 

Følgende drenge årgang 2005 er direkte videre til kredstræning efter sommerferien, der udsendes en indkaldelse i maj måned. Så I skal bare fortsat knokle videre med træning hjemme i jeres klubber.

Mikkel Tønning Madsen Galten FS
Theis Steen-Andersen Grindsted GIF
Noah Nyrup Gødvad Håndbold
Magnus Emil Kold Poulsen Ry Håndbold
Valdemar Cordtz Dideriksen Ry Håndbold
Marcus Braad Ry Håndbold
Magnus Gilberg Kjær Ry Håndbold
Sylvester Aaen Ry Håndbold
Mathias Bjerg Pedersen Ry Håndbold
Gustav Slot Nielsen Ry Håndbold
Viggo Thorbjørn Jeppesen Ry Håndbold
Jens Spicker Olesen Silkeborg-Voel KFUM
Sejr Griffin Silkeborg-Voel KFUM
Mikkel Jørgensen Silkeborg-Voel KFUM
Niels Skov Vestergaard Silkeborg-Voel KFUM
Magne Fugl Borgsmidt Torsted HK
Mikkel Thorsø Nielsen ØBG Silkeborg
Noah Holm Hyldgaard ØBG Silkeborg
Bertram Plambeck Nielsen ØBG Silkeborg
Laurits Restorff ØBG Silkeborg

Vælg forbund

Luk