Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Stævner U-6, U-7 og U-8

Stævner U-6, U-7 og U-8 sæson 2018/2019

Ønsker I at deltage ved et eller flere stævner, tilmeld da senest 3 uger før stævnerne. Tilmelding skal foretages online HER. Det er også muligt at tilmelde sig løbende.
Der åbnes for tilmelding til stævnerne i september måned.

Lørdag

Hal

Arrangør

 

 

 

27.10.2018

Søndermarkshallen

Søndermarken Vejle HK

27.10.2018

Vojens Hallerne, hal 1

Vojens HF

27.10.2018

Arena Aabenraa

Rødekro-Aabenraa Håndbold

 

 

 

03.11.2018

DGI Huset, hal 4

Vejle Håndbold Klub

03.11.2018

Hammelev Hallen

Hammelev SUF

03.11.2018

Guderup Hallen

Egen UIF

 

 

 

17.11.2018

Bjert Hallen

Bjert IF

17.11.2018

Staruphallen

Starup UIF

17.11.2018

Hjordkærhallen

Hjordkær UIF

Julestævner:

 

 

01.12.2018

Vejen Idrætscenter

Vejen HK

01.12.2018

Cuben

Christiansfeld IF

01.12.2018

Kliplevhallen

Lundtoft IF

 

 

 

12.01.2019

Vinding Idræts Center

Vinding SF

12.01.2019

Hjortebrohallen

Team Haderslev KFUM

12.01.2019

Ulkebøl Hallen

Vidar-Ulkebøl Håndbold

 

 

 

26.01.2019

Fredericia IC, hal 5+6

Fredericia HK 1990

26.01.2019

Staruphallen

Starup UIF

26.01.2019

Grænsehallerne

Bov IF

 

 

 

02.02.2019

Elbohallen

Taulov-Skærbæk IF

02.02.2019

Vojens Hallerne, hal 1

Vojens HF

02.02.2019

Løjt Idrætsanlæg

Løjt IF

Finalestævner:

 

 

23.02.2019

Smidstruphallen

Smidstrup-Skærup IF

23.02.2019

Cuben

Christiansfeld IF

23.02.2019

Kværshallen

Kværs/Tørsbøl IF

 

 

 

16.03.2019

Erritsø Idrætscenter

Erritsø GIF

16.03.2019

Rødekrohallen

Rødekro-Aabenraa Håndbold

 

 

 

30.03.2019

Lyshøjhallen

Nr. Bjært Strandhuse IF

30.03.2019

Ahlmannsparken

HK Egene Gråsten

 

 

 

BUU's håndbog 2018-2019 i print venlig udgave -åbnes her

Vælg forbund

Luk