Turneringer & Stævner
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Afsluttende stævner - Kreds 4

Medaljestævner & Kredsmesterskaber 2019

Lørdag og Søndag d. 30. og 31. marts

Hermed plan for årets medaljestævner og Kredsmesterskaber i Kreds 4. 

Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Lør. 10:00 U-12 PI Ulstrup IF Asmild FH Ulstruphallerne
Lør. 10:35 U-12 PI Hornbæk SF 3 Spentrup IF Ulstruphallerne
Lør. 11:10 U-12 PI SMIFF, Harridslev 2 Viborg HK 3 Ulstruphallerne
Lør. 11:45 U-12 PI Asmild FH Vorup FB 3 Ulstruphallerne
Lør. 12:20 U-12 PI Hornbæk SF 3 SMIFF, Harridslev 2 Ulstruphallerne
Lør. 12:55 U-12 PI Ulstrup IF Vorup FB 3 Ulstruphallerne
Lør. 13:30 U-12 PI Spentrup IF Viborg HK 3 Ulstruphallerne
Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Lør. 09:30 U-10 PI Hornbæk SF 2 Vorup FB Ulvehøjhallen
Lør. 10:05 U-10 PI Randers Freja 2 Vorup FB 2 Ulvehøjhallen
Lør. 10:40 U-10 PI Ulstrup IF Romalt Håndbold Ulvehøjhallen
Lør. 11:15 U-10 PI Hornbæk SF 2 Asmild FH Ulvehøjhallen
Lør. 11:50 U-10 PI Ulstrup IF Randers Freja 2 Ulvehøjhallen
Lør. 12:25 U-10 PI Romalt Håndbold Vorup FB 2 Ulvehøjhallen
Lør. 13:00 U-10 PI Asmild FH Vorup FB Ulvehøjhallen
Lør. 14:00 U-12 PAKM Finale Finale Ulvehøjhallen
Lør. 15:00 U-14 PBKM Finale Finale Ulvehøjhallen
Lør. 16:00 U-14 PAKM Finale Finale Ulvehøjhallen
Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Lør. 10:00 U-14 PI LRV Skals Fjends HK Østfjendshallen
Lør. 10:45 U-14 PI Fjends HK 2 Spentrup IF Østfjendshallen
Lør. 11:20 U-14 PI LRV Skals Randers Freja Østfjendshallen
Lør. 11:55 U-14 PI SIF Assentoft Åstrup/Hammelev - Grenaa Østfjendshallen
Lør. 12:20 U-14 PI Randers Freja Fjends HK Østfjendshallen
Lør. 12:55 U-14 PI Spentrup IF Åstrup/Hammelev - Grenaa Østfjendshallen
Lør. 13:30 U-14 PI Fjends HK 2 SIF Assentoft Østfjendshallen
Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Lør. 09:30 U-12 PI Hornbæk SF 2 SMIFF, Harridslev Hornbækhallen
Lør. 10:05 U-12 PI SIF Assentoft Vorup FB 2 Hornbækhallen
Lør. 10:50 U-12 PI Hornbæk SF 2 SIF Assentoft Hornbækhallen
Lør. 11:25 U-12 PI SMIFF, Harridslev Vorup FB 2 Hornbækhallen
Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Lør. 14:15 U-10 PI Hornbæk SF 3 IF Midtdjurs Hornbækhallen
Lør. 14:50 U-10 PI Mønsted-Sparkær IF Rougsø KFUM Hornbækhallen
Lør. 15:25 U-10 PI Randers Freja Hornbæk SF 3 Hornbækhallen
Lør. 16:00 U-10 PI IF Midtdjurs Mønsted-Sparkær IF Hornbækhallen
Lør. 16:35 U-10 PI Randers Freja Rougsø KFUM Hornbækhallen
Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Lør. 11:00 U-12 PI IF Midtdjurs Vorup FB 5 Midtdjurshallen
Lør. 11:35 U-12 PI Langå Håndbold Klub Mariager IK Midtdjurshallen
Lør. 12:25 U-12 PI Mariager IK Vorup FB 5 Midtdjurshallen
Lør. 13:00 U-12 PI Langå Håndbold Klub IF Midtdjurs Midtdjurshallen
Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Søn. 10:00 U-10 DR Vorup FB Hornbæk SF Ulvehøjhallen
Søn. 10:45 U-10 DR Søndermarkens IK Hornbæk SF Ulvehøjhallen
Søn. 11:30 U-10 DR Søndermarkens IK Vorup FB Ulvehøjhallen
Søn. 12:20 U-10 DR Romalt Håndbold Trustrup-Ålsrode IF Ulvehøjhallen
Søn. 12:55 U-10 DR Asmild FH Vorup FB 2 Ulvehøjhallen
Søn. 13:30 U-10 DR Søndermarkens IK 2 Romalt Håndbold Ulvehøjhallen
Søn. 14:05 U-10 DR Trustrup-Ålsrode IF Asmild FH Ulvehøjhallen
Søn. 14:40 U-10 DR Søndermarkens IK 2 Vorup FB 2 Ulvehøjhallen
Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Søn. 12:00 S3D KM Nr. 1 Pulje 1 Nr. 1 Pulje 5 Vibocold Arena
Søn. 13:00 S3D KM Nr. 1 Pulje 2 Nr. 1 Pulje 4 Vibocold Arena
Søn. 14:00 S3D KM Nr. 1 Pulje 3 Vinder 84 kamp P1 / P5 Vibocold Arena
Søn. 16:00 S3D KM Finale Finale Vibocold Arena
Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Søn. 10:00 S4D KM Nr. 1 Pulje 1 Nr. 1 Pulje 2 Ådalshallen
Søn. 11:00 S3H KM Nr. 1 Pulje 1 Nr. 1 Pulje 2 Ådalshallen
Søn. 12:00 S4D KM Nr. 1 Pulje 1 Nr. 1 Pulje 3 Ådalshallen
Søn. 13:00 S3H KM Nr. 1 Pulje 3 Nr. 1 Pulje 4 Ådalshallen
Søn. 14:00 S4D KM Nr. 1 Pulje 2 Nr. 1 Pulje 3 Ådalshallen
Søn. 15:00 S3H KM Finale Finale Ådalshallen
Søn. 16:00 S4H KM Nr. 1 Pulje 1 Nr. 1 Pulje 2 Ådalshallen
Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Søn. 13:00 S2D KM Nr. 1 Pulje 1 Nr. 1 Pulje 2 Hald Ege IC
Søn. 14:10 S2D KM Nr. 1 Pulje 3 Nr. 1 Pulje 4 Hald Ege IC
Søn. 15:20 S1D KM Nr. 1 Pulje 1 Nr. 1 Pulje 2 Hald Ege IC
Søn. 16:30 S2D KM Vinder semifinale 1 Vinder semifinale 2 Hald Ege IC
Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Søn. 10:00 U-12 DR IF Alliancen-Bjerregrav Hornbæk SF 2 Hornbækhallen
Søn. 10:35 U-12 DR Fårup-Sønderbæk IF Kristrup Boldklub Hornbækhallen
Søn. 11:10 U-12 DR Hornbæk SF Viborg HK Hornbækhallen
Søn. 11:45 U-12 DR IF Alliancen-Bjerregrav IF Trojka Hornbækhallen
Søn. 12:20 U-12 DR Kristrup Boldklub Viborg HK 2 Hornbækhallen
Søn. 12:55 U-12 DR Viborg HK Åstrup-Hammelev-Grenaa Hornbækhallen
Søn. 13:30 U-12 DR Hornbæk SF 2 IF Trojka Hornbækhallen
Søn. 14:05 U-12 DR Fårup-Sønderbæk IF Viborg HK 2 Hornbækhallen
Søn. 14:40 U-12 DR Hornbæk SF Åstrup-Hammelev-Grenaa Hornbækhallen
Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Søn. 11:00 U-10 DR IF Midtdjurs Trustrup-Ålsrode IF 2 Midtdjurshallen
Søn. 11:35 U-10 DR Viborg HK IF Alliancen-Bjerregrav Midtdjurshallen
Søn. 12:30 U-10 DR IF Alliancen-Bjerregrav Trustrup-Ålsrode IF 2 Midtdjurshallen
Søn. 13:05 U-10 DR Viborg HK IF Midtdjurs Midtdjurshallen
Dag Tid Række Hjemmehold Udehold Spillested
Søn. 13:00 S2H KM Nr. 1 Pulje 1 Nr. 1 Pulje 2 Nørre Djurshallen
Søn. 14:10 S2H KM Nr. 1 Pulje 3 Nr. 1 Pulje 4 Nørre Djurshallen
Søn. 15:20 S1H KM Finale Finale Nørre Djurshallen
Søn. 16:30 S2H KM Finale Finale Nørre Djurshallen
Kontakt:
Tom Johannessen 50757014(Arbejdsmobil)

ALDERSGRÆNSER for medaljestævner
Vær opmærksom på at de spillere som kan deltage i medaljestævnerne, er spillere, som skal opfylde aldersbetingelserne for turneringen 2018-2019.
Spillere der har dispensation på de respektive hold er også spillerberettiget.

U-14 er spillere, der er født i 2004 og 2005
U-12 er spillere, der er født i 2006 og 2007
U-10 er spillere, der er født i 2008 og senere

Spilletid:
U-14 A-, B-, og C-række 2 x 15 min.
U-12 A-, B-, og C-række 2 x 15 min.
U-10 A-, B-, og C-række 2 x 15 min.

Pigerækkerne afvikles lørdag den 30. marts 2019.
Drengerækkerne afvikles søndag den 31. marts 2019.

Der vil være max 16 guldmedaljer pr. deltagende hold i rækkerne U-12 og U-14.

Der vil være max 13 guldmedaljer pr. deltagende hold i rækken U-10.

Arrangørforeninger
De foreninger der påtager sig arrangørforpligtigelsen, vil modtage 100 kr. pr. deltagende hold. Som arrangørforening har man til opgave at varetage tidtagning til samtlige kampe til stævnet.

Vælg forbund

Luk